Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Rasnovie: 50. zwycięstwo Sary Takanashi!

Po trzech tygodniach oczekiwania, Sara Takanashi dopięła swego. Japonka odniosła 50. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań, triumfując w niedzielnym konkursie w rumuńskim Rasnovie (HS100). Liderka cyklu wygrała po skokach na odległość 96 m i 97,5 m. Drugie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby, a trzecie - Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz.

W pierwszej serii konkursowej Maren Lundby uzyskała wynik 95,5 m. Tym samym Norweżka prowadziła z przewagą 3,4 punktu nad drugą Sarą Takanashi (96 m). Trzecie miejsce zajmowała Daniela Iraschko-Stolz (94 m), a na kolejnych pozycjach klasyfikowane były Katharina Althaus (91 m), Yuki Ito (90 m) i Carina Vogt (91,5 m).

Siódme miejsce na półmetku rywalizacji zajmowała Svenja Wuerth (89,5 m). Ósma była Sarah Hendrickosn (89 m), dziewiąta Irina Awwakumowa (87 m), natomiast dzesiąta - Yuka Seto (88,5 m).

W finale Sara Takanashi udanie zaatakowała najwyższy stopień podium. Japonka poszybowała na odległość 97,5 m i jej 50. pucharowa wygrana w zawodach PŚ stała się faktem. Liderka cyklu zwyciężyła z przewagą 5,4 punktu nad Maren Lundby (93 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Daniela Iraschko-Stolz (94 m). Czwarte miejsce zajęła Yuki Ito (90,5 m), piąta była Katharina Althaus (91,5 m), a szósta - Carina Vogt (90,5 m).

Czołową dziesiątkę niedzielnych zawodów w Rasnovie uzupełniły Irina Awwakumowa (92 m), Svenja Wuerth (87 m), Yuka Seto (89 m) i Sarah Hendrickson (89 m).

Całe zawody zostały przeprowadzone z 24. belki.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Sara Takanashi umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Japonka ma 995 punkty i wyprzedza Yuki Ito (842 pkt.) oraz Maren Lundby (697 pkt.).

W Pucharze Narodów prowadzi Japonia (2255 pkt.) przed Niemcami (1485 pkt.) i Austrią (1081 pkt.).

Kolejne zawody PŚ Pań odbędą się w dniach 4-5 lutego w austriackim Hinzenbach.