PŚ Pań w Rasnovie: 50. zwycięstwo Sary Takanashi!

 • 2017-01-29 14:13

Po trzech tygodniach oczekiwania, Sara Takanashi dopięła swego. Japonka odniosła 50. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań, triumfując w niedzielnym konkursie w rumuńskim Rasnovie (HS100). Liderka cyklu wygrała po skokach na odległość 96 m i 97,5 m. Drugie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby, a trzecie - Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz.

W pierwszej serii konkursowej Maren Lundby uzyskała wynik 95,5 m. Tym samym Norweżka prowadziła z przewagą 3,4 punktu nad drugą Sarą Takanashi (96 m). Trzecie miejsce zajmowała Daniela Iraschko-Stolz (94 m), a na kolejnych pozycjach klasyfikowane były Katharina Althaus (91 m), Yuki Ito (90 m) i Carina Vogt (91,5 m).

Siódme miejsce na półmetku rywalizacji zajmowała Svenja Wuerth (89,5 m). Ósma była Sarah Hendrickosn (89 m), dziewiąta Irina Awwakumowa (87 m), natomiast dzesiąta - Yuka Seto (88,5 m).

W finale Sara Takanashi udanie zaatakowała najwyższy stopień podium. Japonka poszybowała na odległość 97,5 m i jej 50. pucharowa wygrana w zawodach PŚ stała się faktem. Liderka cyklu zwyciężyła z przewagą 5,4 punktu nad Maren Lundby (93 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Daniela Iraschko-Stolz (94 m). Czwarte miejsce zajęła Yuki Ito (90,5 m), piąta była Katharina Althaus (91,5 m), a szósta - Carina Vogt (90,5 m).

Czołową dziesiątkę niedzielnych zawodów w Rasnovie uzupełniły Irina Awwakumowa (92 m), Svenja Wuerth (87 m), Yuka Seto (89 m) i Sarah Hendrickson (89 m).

Całe zawody zostały przeprowadzone z 24. belki.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Sara Takanashi umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Japonka ma 995 punkty i wyprzedza Yuki Ito (842 pkt.) oraz Maren Lundby (697 pkt.).

W Pucharze Narodów prowadzi Japonia (2255 pkt.) przed Niemcami (1485 pkt.) i Austrią (1081 pkt.).

Kolejne zawody PŚ Pań odbędą się w dniach 4-5 lutego w austriackim Hinzenbach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8615) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • butczan1 doświadczony

  PŚ kobiet po kilkanaście konkursów na sezon a ona ma 20 lat i 50 zwycięstw. Biorąc pod uwagę że jest z Japonii to jeśli całą karierę będzie tak skakać to ja nie wiem na ilu ona zwycięstwach się zatrzyma- 150? 200?

 • sebek33211 doświadczony

  Bardzo dobre zawody Takanashi ,oby tak dalej

 • mac1501 stały bywalec

  Nareszcie. Sara Takanashi musiała w końcu wygrać ale z takim lądowaniem to ona mistrzynią świata nie zostanie. Bo rywalki już zmniejszyły różnice, jeśli chodzi o odległości i punkty, a wiemy co Takanashi robiła na najważniejszych zawodach - najczęściej zawodziła.

 • Dinospeed16 początkujący

  Bardzo dobry 2 skok Takanashi. Musi poprawić lądowanie. Fenomenalny konkurs Iraschko. Długo trzeba będzie czekać aby ktoś wyprzedził Takanashi w zwycięstwach w PŚ. Szkoda Lundby może na MŚ się uda.

 • Stinger profesor

  A więc jednak Sara Takanashi! 5 konkursów bez zwycięstwa i przełamuje "złą" passę i wygrywa po raz 50 w PŚ!
  Trochę szkoda, że Maren Ludnby nie utrzymała przewagi z pierwszej serii ale po drugim skoku Japonki wiedziałem, że jest po zawodach. Mimo wszystko wiecznie ta passa bez zwycięstwa Sary trwać nie mogła.

  Norweżka Ludnby i Austriaczka Iraschko uzupełnili podium.
  Yuki Ito skacze tutaj trochę słabiej niż w Japonii ale trzyma się blisko tego podium.
  Carina Vogt dzisiaj nieco słabiej ale za to Althaus pokazała niezłą formę.
  Ta szóstka wydaje się ponad wszystkie inne obecnie aczkolwiek roszady na pewno będą.

 • Dinospeed16 początkujący

  Na moje oko pierwsza trójka utrzyma się na tych samych pozycjach. Bardzo dobry skok Iraschko. Takanashi przegrywa konkurs notami. Lundby dostała 55.5 a Takanashi 52. Sezon 17/18 może być sezonem Lundby.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).