Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Kanderstegu: Norwegowie ze złotem w mikście, Polska ósma

Reprezentacja Norwegii triumfowała w konkursie drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu (HS106). Srebrne medale zdobyli Niemcy, a brązowe - Austriacy. Polacy zajęli ósmą pozycję.

Konkurs drużyn mieszanych zakończył się zwycięstwem reprezentacji Norwegii. Zespół w składzie: Silje Opseth (87,5 m i 96 m), Fredrik Villumstad (95 m i 98 m), Anna Odine Stroem (95 m i 95,5 m) oraz Marius Lindvik (103 m i 106,5 m) pokonała o 14,3 punktu ekipę Niemiec. Brązowe medale powędrowały do Austriaków, którzy okazali się lepsi od Francuzów, Słoweńców, Rosjan i Japończyków.

Polacy w składzie Kinga Rajda (77 m i 75 m), Paweł Wąsek (96 m i 87,5 m), Joanna Kil (69,5 m i 64,5 m) oraz Tomasz Pilch (97,5 m i 98 m) sklasyfikowani zostali na ósmej pozycji. Biało-Czerwoni wyprzedzili drużyny Czech, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Rumunii, Włoch i Kazachstanu.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem konkursu był Marius Lindvik przed Francuzem Jonathanem Learoydem (102 m i 104,5 m) oraz Niemcem Constantinem Schmidem (97 m i 102,5 m). Szóste miejsce zajął Tomasz Pilch.

Następne Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w 2019 roku w Vuokatti.