Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PK Pań w Brotterode: Iraschko-Stolz wygrywa konkurs, L. Jakowlewa cały cykl

Daniela Iraschko-Stolz wygrała jednoseryjny, finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego pań w Brotterode (HS117). Reprezentantka Austrii triumfowała po skoku na 103 metr. Druga była Rosjanka Lidija Jakowlewa, która tym samym zwyciężyła w klasyfikacji generalnej cyklu.

Organizatorzy konkursów w Brotterode w sobotę muszą mierzyć się z silnie wiejącym wiatrem. Seria próbna przed rywalizacją pań została odwołana, zaś same zawody zostały ograniczone do jednej rundy.

W niej ponownie była najlepsza Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka wylądowała na 103 metrze i pokonała o 14,1 punktu Rosjankę Lidiję Jakowlewą (95 m). Trzecia była Francuzka Julia Clair (97,5 m), a tuż za nią znalazły się Pauline Hessler (94,5 m), Anna Szpiniewa (93 m) oraz Aleksandra Barancewa (91 m).

Najlepsza z Polek, Kinga Rajda (81 m) zajęła szesnaste miejsce. Dwudziesta pierwsza była Anna Twardosz (77 m), zaś dwudziesta ósma - Joanna Kil (47 m) ex aequo z Kamilą Karpiel (56,5 m).

Sobotnie zawody w Brotterode zakończyły sezon 2017/2018 Pucharu Kontynentalnego kobiet. W klasyfikacji generalnej triumfowała Lidija Jakowlewa. Rosjanka zebrała 415 punktów i o 15 "oczek" wyprzedziła Danielę Iraschko-Stolz (400 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Barancewa (382 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną Polką została trzynasta Magdalena Pałasz (84 pkt.).