MP w Zakopanem: Złoty medal dla Kamila Stocha!

Kamil Stoch po raz siódmy w karierze wywalczył tytuł indywidualnego zimowego mistrza Polski! Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował w świątecznym konkursie na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 140 m i 134,5 m. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki, a brązowy Stefan Hula.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Kamil Stoch. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli wylądował na 140 metrze, dzięki czemu wyprzedzał o 1,2 punktu Dawida Kubackiego (136 m). Trzecie miejsce zajmował Stefan Hula (126,5 m), który tracił 20,3 pkt. do lidera.

Tuż za czołową trójką plasowali się Maciej Kot (126,5 m), Jakub Wolny (124,5 m) i Aleksander Zniszczoł (118,5 m). Niespodziewanie słabszą próbę oddał Piotr Żyła. Wicelider Pucharu Świata uzyskał 117 metrów i na półmetku zmagań był siódmy, ze stratą 21,1 punktu do miejsca na podium.

Czołową dziesiątkę pierwszej serii uzupełnili Bartosz Czyż (125 m), Kacper Stosel (122,5 m) oraz Kacper Juroszek (122 m).

W finale Kamil Stoch nie dał żadnych szans rywalom. Dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni poszybował na odległość 134,5 metra i wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebro zdobył Dawid Kubacki (119 m), który stracił do triumfatora 31,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął mistrz sprzed roku, Stefan Hula (121,5 m).

Na czwartej pozycji zawody na Wielkiej Krokwi zakończył Maciej Kot (120,5 m), który okazał się lepszy od Jakuba Wolnego (119,5 m), Piotra Żyły (127,5 m) oraz Aleksandra Zniszczoła (125 m).

Oprócz naszej siódemki na 67. Turniej Czterech Skoczni, w czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowani zostali ponadto ósmy Kacper Juroszek (133 m), dziewiąty Bartosz Czyż (115,5 m) oraz dziesiąty Mateusz Gruszka (120,5 m).

Zawody rozegrano z 22. belki startowej. Kadrowicze na 67. TCS oddawali swoje próby z kolei z 16. (I seria) i 15. platformy (II runda). Nie przyznawano bonifikat punktowych za wiatr na skoczni.

Teraz na czołowych polskich skoczków czeka wyjazd do Niemiec. W sobotę na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni.