FC w Rastbuechl: Zwycięstwo Wanka

Andreas Wank wygrał sobotni konkurs FIS Cup w Rastbuechl (HS78). Reprezentant gospodarzy zwyciężył po skokach na odległość 75,5 m i 77 m. Drugi był Adrian Sell, a trzeci Julian Wienerroither. W serii finałowej wystąpiło dwóch Polaków.

Andreas Wank prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 75,5 metra. W finale Niemiec wylądował na 77 metrze i pewnie triumfował. Drugi Adrian Sell (70,5 m i 75 m) stracił 17,8 punktu do triumfatora. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Julian Wienerroither (70 m i 74 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Johannes Schubert (70,5 m i 73 m), Sebastian Rombach (71,5 m i 71 m) oraz Fabian Seidl (70,5 m i 72,5 m). W czołowej dwunastce konkursu znaleźli się wyłącznie reprezentanci Niemiec i Austrii.

Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (68 m i 71,5 m) zajął siedemnastą pozycję. Dwudziesty siódmy był Tomasz Pilch (66,5 m i 69 m).

Już na pierwszej serii udział w sobotnich zawodach zakończyli czterdziesty Adam Niżnik (66 m), czterdziesty pierwszy Mateusz Gruszka (65 m) oraz pięćdziesiąty dziewiąty Bartosz Czyż (62,5 m).

Po raz pierwszy w zawodach w skokach narciarskich rangi FIS wystąpił reprezentant Serbii. Nikola Stevanovic z wynikiem 34 metrów zajął jednak ostatnie, 75. miejsce.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 3. belki. W finale zawodnicy startowali z 4. rozbiegu.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Luca Egloff (458 pkt.) przed Fabianem Seidlem (436 pkt.) i Justinem Nietzelem (377 pkt.). Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (155 pkt.) zajmuje dwudziestą drugą pozycję.

Drugi konkurs w Rastbuechl odbędzie się w niedzielę o 11:30. Półtorej godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna.