LPK w Lillehammer: Klemens Murańka wygrywa jednoseryjne zawody!

Klemens Murańka został zwycięzcą sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS140)! Reprezentant Polski odniósł wygraną po próbie na odległość 135 metrów. Drugi był Philipp Raimund, a trzeci Rok Justin. Punktowało czterech Biało-Czerwonych. Z powodu zbyt silnego wiatru, seria finałowa została odwołana.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Klemens Murańka. Reprezentant Polski wylądował na 135 metrze i prowadził z przewagą 2,3 punktu nad Philippem Raimundem (126 m) oraz 3,4 pkt. nad Rokiem Justinem (131 m). Czwarty był Simon Ammann (128 m), zaś piąty Christian Ingebrigtsen (128,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Clemens Leitner (129 m) i Moritz Baer (129 m). Ósmy był Stefan Hula (125,5 m), który wyprzedzał Romana Siergiejewicza Trofimowa (123 m) oraz Sandera Vossana Eriksena (125 m).

Do finału awansowali także dwunasty Andrzej Stękała (128 m) i trzynasty Paweł Wąsek (122 m). Sztuka ta nie udała się z kolei Kacprowi Juroszkowi (38. miejsce; 103,5 m) oraz Aleksandrowi Zniszczołowi (46. lokata; 93 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano 12., 13. i 14. belki startowej.

Runda finałowa rozgrywana była jeszcze w trudniejszych warunkach pogodowych. Zawodnicy wielokrotnie musieli opuszczać belkę startową z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru. Ostatecznie po skokach dwunastu zawodników seria została odwołana. Tym samym zwycięzcą został Klemens Murańka, dla którego to trzecia wygrana w tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego.