FC w Rastbuechl: Wygrana Stefana Rainera

Stefan Rainer został zwycięzcą niedzielnego konkursu FIS Cup na skoczni w Rastbuechl (HS78). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 75 m oraz 79,5 m. Pucharowe punkty zdobyło dwóch Polaków.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Felix Hoffmann. Reprezentant Niemiec uzyskał 75 metrów i wyprzedzał o 0,1 punktu Justina Nietzela (75 m), zaś o 0,4 pkt. - Stefana Rainera (75 m) i Federico Cecona (75,5 m). Piąty był Thomas Lackner (75 m), a szósty Tom Gerisch (74,5 m).

Awans do finału uzyskało dwóch reprezentantów Polski. Szymon Jojko po skoku na odległość 71,5 metra zajmował siedemnaste miejsce. Dwudziesty piąty był Jarosław Krzak (70,5 m).

Kacper Stosel z wynikiem 70 metrów zakończył konkurs na trzydziestym drugim miejscu. Trzydziestą szóstą pozycję zajął Jan Habdas (69 m) przed Arkadiuszem Jojko (69 m). Czterdziesty pierwszy był Mateusz Gruszka (67,5 m), a czterdziesty czwarty Karol Niemczyk (67,5 m). Zdyskwalifikowany został Krzysztof Kieta.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 4. belki startowej.

W finale po zwycięstwo poszybował Stefan Rainer. Austriak z wynikiem 79,5 metra pokonał o pół punktu Felixa Hoffmanna (80,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Justin Nietzel (79 m), który okazał się lepszy od Thomasa Lacknera (78,5 m), Federico Cecona (77 m) oraz Timona-Pascala Kahofera (79,5 m).

Szymon Jojko po skoku na odległość 71,5 metra zakończył konkurs na dwudziestej drugiej pozycji. Cztery lokaty niżej uplasował się Jarosław Krzak (72 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 5. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzenie objął Stefan Rainer (772 pkt.), który wyprzedza Tima Fuchsa (707 pkt.) i Maximiliana Steinera (631 pkt.). Czwarty jest Adam Niżnik (467 pkt.).

Niedzielny konkurs w Rastbuechl zakończył piąty period sezonu 2019/2020. Dodatkowe miejsca startowe na szósty okres startowy w Pucharze Kontynentalnym wywalczyły reprezentacje Austrii (Stefan Rainer), Słowenii (Lovro Kos) i Włoch (Federico Cecon).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup odbędą się za dwa tygodnie, 15-16 lutego w austriackim Villach (HS98).