Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Koudelka wyróżniony w Czechach

Ester Ledecká została laureatką plebiscytu Czeskiego Związku Narciarskiego, w ramach którego wybierano Króla Białego Szlaku. W kategorii skoków narciarskich - co nie dziwi - nagrodzony został Roman Koudelka, który wraz z resztą kadry czeka na nadchodzące mistrzostwa kraju na igelicie.

25-latka, która podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zdobyła złoty medal w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie, minionej zimy po raz pierwszy w karierze wygrała pucharowe zawody w zjeździe, co miało miejsce w Lake Louise. Drugie miejsce w ankiecie czeskiej federacji, z wyraźną stratą do triumfatorki, zajęła ubiegłoroczna laureatka - Eva Samková (snowboard). Trzecie miejsce w głównej kategorii przypadło Kateřinie Razýmovej (narciarstwo biegowe). Wręczenie nagród nie odbyło się na uroczystej gali, jak bywało to w przeszłości, a w trakcie programu telewizyjnego. Wszystko z powodu panującej pandemii i środków zapobiegawczych.

Nagrodę najlepszego skoczka minionego roku za naszą południową granicą otrzymał Roman Koudelka. 30-latek, mimo relatywnie przeciętnego sezonu, nie miał sobie równych na krajowym podwórku. Jego rywalką w głosowaniu była 18-letnia Stepanka Ptackova, która w sezonie 2019/20 zdobyła brązowy medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich. Kolejną okazją do sprawdzenia się podczas zawodów będą Letnie Mistrzostwa Czech, które już 7 sierpnia mają odbyć się na obiekcie normalnym we Frensztacie pod Radhoszczem. Tego lata Czesi mierzyli się już w Rożnowie pod Radhoszczem przy okazji Pucharu Starosty Miasta, o czym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Tydzień później na tej samej arenie mają odbyć się pierwsze w dobie pandemii zawody rangi międzynarodowej. Mowa o inauguracji Letniego Grand Prix 2020 w skokach narciarskich pań. Program tej imprezy dostępny jest >>>TUTAJ<<<.