Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Ruce: Rainer wygrywa, Kot piąty, Polska z siódmym miejscem startowym na TCS!

Stefan Rainer wygrał trzeci konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Ruce (HS142). Reprezentant Austrii zwyciężył dzięki próbom na odległość 134 m i 136 m. Piąty był Maciej Kot, który wywalczył siódme miejsce startowe dla Polski na 69. Turniej Czterech Skoczni. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.

Na półmetku zmagań na Rukatunturi prowadził Clemens Leitner. Reprezentant Austrii uzyskał odległość 136,5 metra i wyprzedzał o 3,8 punktu Stefana Rainera (134 m). Trzeci był Maciej Kot (135,5 m), tracący 6,5 pkt. do lidera. Tuż za czołową trójką plasowali się Jan Hoerl (131 m), Sondre Ringen (129 m) i Daniel Tschofenig (131 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Lovro Kos (127 m), Niklas Bachlinger (127 m) oraz Richard Freitag (124,5 m). Paweł Wąsek zamykał czołową dziesiątkę z wynikiem 124 metrów.

Dwunasty po pierwszej serii był Stefan Hula (124 m), a tuż za nim znajdował się Jakub Wolny (120,5 m). Osiemnaste miejsce zajmował Tomasz Pilch (115 m).

W finale udanie zaatakował Stefan Rainer. Austriak wylądował na 136 metrze i wyprzedził Jana Hoerla (139,5 m) o 1,2 punktu. Podium skompletował Clemens Leitner (134 m), a tuż za nim znalazł się Sondre Ringen (134 m).

Maciej Kot poszybował na 130 metr i ukończył rywalizację na piątym miejscu, przed Lovro Kosem (133 m), Danielem Tschofenigem (130,5 m) i Richardem Freitagiem (131,5 m). Dziewiąty był Jakub Wolny (131 m), a dziesiąty - Bendik Jakobsen Heggli (125 m).

Na dwunastej pozycji rywalizację zakończył Stefan Hula (121 m). Szesnasty był Tomasz Pilch (117 m) przed Pawłem Wąskiem (112 m).

Cały konkurs rozegrano z 18. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Jan Hoerl (260 pkt.) przed Stefanem Rainerem (236 pkt.) i Clemensem Leitnerem (127 pkt.). Czwarty jest Maciej Kot (124 pkt.), piąty Jakub Wolny (123 pkt.), zaś dziesiąty Paweł Wąsek (90 pkt.).

Trzy konkursy w Ruce były jedynymi w ramach trzeciego periodu Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na 69. Turniej Czterech Skoczni oraz zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wywalczyły reprezentacje Austrii (Jan Hoerl), Polski (Maciej Kot) oraz Finlandii (Eetu Nousiainen).

Kolejne zawody zaliczane do Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną tuż po świętach Bożego Narodzenia, 27-28 grudnia w Engelbergu (HS140).