Strona główna • Puchar Świata

Blue Bird w Niżnym Tagile: Kramer ponownie najlepsza, Kriznar liderką PŚ

Marita Kramer wygrała niedzielny konkurs turnieju Blue Bird na skoczni Aist (HS97) w Niżnym Tagile. Reprezentantka Austrii zwyciężyła dzięki skokom na odległość 97,5 m oraz 94,5 m. Drugie miejsce zajęła Nika Kriznar, która odzyskała prowadzenie w Pucharze Świata. Trzecia była dotychczasowa liderka cyklu, Sara Takanashi.

Marita Kramer znajdowała się na prowadzeniu już po pierwszej serii konkursowej. Liderka turnieju Blue Bird poszybowała na odległość 97,5 metra i wyprzedzała o 7,1 punktu Sarę Takanashi (95,5 m) oraz o 8,2 pkt. Nikę Kriznar (93,5 m). Czwarta była Silje Opseth (92 m), piąta Nozomi Maruyama (91 m), zaś szósta Daniela Iraschko-Stolz (88 m).

Czołową dziesiątkę rundy uzupełniały Katharina Althaus (86,5 m), Anna Rupprecht (87,5 m), Luisa Goerlich (84,5 m) oraz Thea Minyan Bjoerseth (84,5 m).

W finale Marita Kramer potwierdziła swoją wysoką formę skokiem na odległość 94,5 metra. Reprezentantka Austrii wygrała z przewagą 10,8 punktu nad Niką Kriznar (94 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Sara Takanashi (88,5 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Daniela Iraschko-Stolz (96,5 m), Nozomi Maruyama (93 m) oraz Silje Opseth (90 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończyła Katharina Althaus (93 m). Ósma była Thea Minyan Bjoerseth (90 m), dziewiąta Yuki Ito (87 m), zaś dziesiąta Chiara Hoelzl (89 m).

Niedzielny konkurs rozegrano w całości z 15. belki startowej.

Dzięki wygranej, Marita Kramer (475,2 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji turnieju Blue Bird. Drugie miejsce zajmuje Sara Takanashi (454,1 pkt.), a trzecia jest Nika Kriznar (450,4 pkt.).

Na pozycję liderki Pucharu Świata powróciła Nika Kriznar (751 pkt.), która wyprzedza o 5 punktów Sarę Takanashi (746 pkt.) oraz o 91 pkt. Maritę Kramer (660 pkt.).

W Pucharze Narodów na czele znajdują się Słowenki (2268 pkt.) przed Austriaczkami (2237 pkt.) oraz Norweżkami (2053 pkt.).

Finałowe zawody Pucharu Świata 2020/2021 rozegrane zostaną za tydzień, 26-28 marca w Czajkowskim (HS102 i HS140). Na skoczniach kompleksu Sniezynka zaplanowano dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy.