Strona główna • Puchar Świata

Blue Bird w Czajkowskim: Trzeci z rzędu triumf Kramer, Takanashi liderką PŚ

Marita Kramer z kompletem wygranych w turnieju Blue Bird. Reprezentantka Austrii wygrała piątkowy konkurs na skoczni w Czajkowskim (HS102) po próbach na odległość 99,5 m i 100 m. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, która objęła prowadzenie w Pucharze Świata. Podium skompletowała dotychczasowa liderka, Nika Kriznar.

Marita Kramer prowadziła już po pierwszej serii konkursowej. Liderka turnieju Blue Bird oddała skok na odległość 99,5 metra i wyprzedzała o 12,7 punktu Sarę Takanashi (94,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Nozomi Maruyama (94 m) przed Silje Opseth (91 m), Niką Kriznar (91,5 m) oraz Anną Rupprecht (91 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Daniela Iraschko-Stolz (90 m), Irina Awwakumowa (88 m) oraz Katharina Althaus (88,5 m). Czołową dziesiątkę zamykała Yuki Ito z wynikiem 86 metrów.

W finale Marita Kramer sięgnęła po zwycięstwo lotem na 100 metr. Reprezentantka Austrii wygrała z przewagą 23,3 punktu nad Sarą Takanashi (94,5 m). Na najniższym stopniu stanęła Nika Kriznar (94 m), która wyprzedziła Nozomi Maruyamę (90,5 m), Silje Opseth (91 m) oraz Spelą Rogelj (92 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Daniela Iraschko-Stolz (89 m). Ósma była Irina Awwakumowa (89 m), dziewiąta Yuki Ito (88 m), a dziesiąta Josephine Pagnier (89,5 m).

Cały piątkowy konkurs rozegrano w całości z 19. belki startowej.

Przed ostatnim konkursem sezonu liderką Pucharu Świata została Sara Takanashi (826 pkt.). Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli wyprzedza o 15 punktów Nikę Kriznar (811 pkt.) oraz o 66 pkt. Maritę Kramer (760 pkt.).

Zdecydowaną liderką turnieju Blue Bird jest Marita Kramer (733,3 pkt.), która ma 44,4 punktu przewagi nad Sarą Takanashi (688,9 pkt.) oraz 59,5 pkt. nad Niką Kriznar (673,8 pkt.).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów prowadzą Austriaczki (2430 pkt.) przed Słowenkami (2403 pkt.) oraz Norweżkami (2116 pkt.).

Na sobotę w Czajkowskim zaplanowano konkurs drużynowy na normalnej skoczni (HS102) w Czajkowskim. Początek zawodów o 13:00, a godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.