Strona główna • FIS Cup

FC Pań w Otepää: Triumf Jakowlewej, Słowik najlepszą z Polek

Marija Jakowlewa z Rosji wygrała premierowe zawody cyklu FIS Cup pań 2021/22 w Otepää. W Estonii swoich sił spróbowały cztery Polki, spośród których najwyżej uplasowała się Natalia Słowik (14. miejsce).

Drużynowa mistrzyni świata juniorek z 2019 roku prowadziła już po pierwszej próbie, w której doleciała do 92. metra. W finale wylądowała trzy metry bliżej, co wystarczyło do zapewnienia sobie pierwszego w karierze zwycięstwa na trzecioligowym szczeblu zawodów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Za 21-latką znalazła się trzy lata starsza Jenny Rautionaho. Finka dwukrotnie lądowała na 91. metrze, a do Rosjanki straciła 8,7 pkt.

Na najniższym stopniu podium stanęła Chinka Bing Dong. 24-latka, która jeszcze przed dwoma laty startowała w Grand Prix kombinatorek norweskich, w drugiej serii oddała najdłuższy skok zawodów - 92,5 metra. W pierwszej rundzie uzyskała 90,5 metra. Na miejscach 4-8 uplasowały się kolejne reprezentantki Państwa Środka, które tego lata walczą o prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach w Pekinie.

Najlepszą z Polek w sobotnie przedpołudnie była Natalia Słowik. 15-latka trenująca pod okiem Jakuba Kota lądowała na 71. i 67. metrze, co dało jej 14. miejsce w stawce 21 pań. Debiutantki - Pola Bełtowska (68 i 65 metrów) oraz Sara Tajner (60 i 67 metrów) - zajęły kolejno 16. i 18. miejsce, a Paulina Cieślar (54,5 oraz 64 metry) finiszowała przedostatnia.

Niedzielne zawody kobiet ruszą o 10:30 czasu polskiego. Start serii próbnej godzinę wcześniej. Kliknij, aby zobaczyć listę startową.