FC Pań w Gérardmer: Zwycięstwo Josephine Pagnier

Josephine Pagnier wygrała czwartkowy konkurs cyklu FIS Cup pań na średniej skoczni w Gérardmer (HS72). Reprezentantka Francji triumfowała po skokach na odległość 69 m oraz 71,5 m. Drugie miejsce zajęła Julia Clair, a trzecia była Yuka Seto.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Julia Clair. Zawodniczka gospodarzy poszybowała na 69 metr i wyprzedzała o 2,5 punktu swoją rodaczkę, Josephine Pagnier (69 m). Trzecie miejsce zajmowała Yuka Seto (69 m), która traci 3,5 punktu do liderki.

Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały ex aequo Nina Lussi oraz Lexane Durand Poudret (po 64 m). Szósta była Annika Belshaw (63,5 m).

W finale najlepiej spisała się Josephine Pagnier. Francuzka uzyskała wynik 71,5 metra i wskoczyła na najwyższy stopień podium, pokonując o 7,6 punktu liderkę na półmetku, Julię Clair (67,5 m). Trzecie miejsce utrzymała Yuka Seto (68,5 m).

Na czwartej pozycji, ze stratą 15,1 punktu do podium, rywalizację zakończyła Amerykanka Nina Lussi (67 m). Piąte miejsce zajęła Lexane Durand Poudret (63,5 m), a szósta była Annika Belshaw (62 m).

Cały czwartkowy konkurs rozegrano z 16. belki startowej bez systemu przeliczników punktowych za wiatr i długość rozbiegu.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi niezmiennie Dong Bing (245 pkt.) przed Shao Birun (205 pkt.) oraz Mariją Jakowlewą (200 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski jest dwudziesta trzecia Kamila Karpil (44 pkt.).

Na piątek zaplanowano drugi konkurs w Gérardmer. Początek zmagań zaplanowano na 11:00, z kolei o 10:00 rozpocznie się seria próbna.