Strona główna • Puchar Kontynentalny

LPK w Bischofshofen: Zwycięstwo Manuela Fettnera

Manuel Fettner został triumfatorem sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (HS142). Reprezentant Austrii wygrał dzięki dwóm skokom na odległość 130 metrów. Drugie miejsce zajęli ex aequo Daniel Tschofenig i Fredrik Villumstad. Do finału awansowało pięciu Polaków. Najlepszy z nich, Stefan Hula zajął czternastą lokatę.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Anze Lanisek. Słoweniec uzyskał wynik 137,5 metra i na półmetku prowadził z przewagą 1,7 punktu nad Arttim Aigro (132,5 m) oraz 4 pkt. nad Davidem Haagenem (134,5 m). Czwarty był Daniel Tschofenig (130 m), piąty Fredrik Villumstad (132,5 m), a szósty Richard Freitag (133 m).

Czołową dziesiątkę serii uzupełniali Manuel Fettner (130 m), Timon-Pascal Kahofer (129,5 m), Bor Pavlovic (131,5 m) oraz Mika Schwann (126 m).

Do finału awansowało pięciu reprezentantów Polski. Trzynaste miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł (128,5 m). Szesnasty był Klemens Murańka (130 m), dziewiętnasty Stefan Hula (128 m), dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (125 m), natomiast dwudziesty dziewiąty Maciej Kot (122 m).

Paweł Wąsek oddał skok na odległość 124 metrów i zakończył udział w konkursie na trzydziestym drugim miejscu.

W finale udanie zaatakował Manuel Fettner. Reprezentant Austrii ponownie wylądował na 130 metrze i wskoczył z siódmej pozycji na najwyższy stopień podium. Drugie miejsce zajęli ex aequo Fredrik Villumstad (126 m) i Daniel Tschofenig (127 m). Lider na półmetku, Anze Lanisek (124 m) spadł na czwarte miejsce, przed Markusem Muellerem (129 m) i Miką Schwannem (125,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Maximilian Steiner (126,5 m), Timon-Pascal Kahofer (121 m) i Rok Masle (126,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Clemens Aigner (122,5 m).

Najlepszym z grona Polaków okazał się Stefan Hula (126 m), który zakończył konkurs na czternastej pozycji. Szesnasty był Aleksander Zniszczoł (121 m), dwudziesty Klemens Murańka (121,5 m), dwudziesty siódmy Jakub Wolny (118 m), a dwudziesty dziewiąty Maciej Kot (119 m).

Cały sobotni konkurs rozegrano z 16. belki startowej.

Liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostał Mika Schwann (416 pkt.), który wyprzedza Manuela Fettnera (280 pkt.) i Eetu Nousiainena (251 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest trzynasty Kacper Juroszek (130 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Bischofshofen. Początek zawodów wyznaczono na 10:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.