LPK Pań w Oslo: Althaus nokautuje rywalki, Karpiel dziesiąta

Katharina Althaus pewnie triumfowała w finałowym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego pań 2021, rozegranym na skoczni Midtstubakken (HS106) w Oslo. Reprezentantka Niemiec wygrała dzięki skokom na odległość 104 m oraz 103,5 m. Drugie miejsce zajęła Pauline Hessler, a trzecie Hannah Wiegele. Do finału awansowała Kamila Karpiel, która zakończyła zawody na dziesiątej pozycji.

W pierwszej serii konkursowej Katharina Althaus znokautowała rywalki. Skacząc ze skróconego o pięć belek rozbiegu, Niemka poszybowała najdalej. 104 metry pozwoliły jej wyjść na prowadzenie z przewagą 23,8 punktu nad drugą Pauline Hessler (103,5 m). Trzecia była Jenny Rautionaho (98,5 m) przed Hannah Wiegele (98,5 m), Juliane Seyfarth (96 m) i Anną Szpiniewą (99,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Anna Rupprecht (95,5 m). Ósma była Luisa Goerlich (92,5 m), a dziewiąta Selina Freitag (92 m) ex aequo z Ksenią Kabłukową (91 m).

Do finału awansowała jedna reprezentantka Polski. Kamila Karpiel wylądowała na 90 metrze i na półmetku zmagań zajmowała trzynastą lokatę.

Wiktoria Przybyła z wynikiem 72,5 metra zakończyła udział w zawodach na trzydziestym drugim miejscu. Dwie ostatnie pozycje zajęły Pola Bełtowska (69 m) i Sara Tajner (68,5 m).

W finale Katharina Althaus przypieczętowała wygraną skokiem na odległość 103,5 metra. Skacząca z krótszego o 7 platform rozbiegu, Niemka triumfowała z przewagą 54,4 punktu nad Pauline Hessler (99 m) oraz 59,5 pkt. nad Hannah Wiegele (101 m). Tuż za podium zawodów znalazły się Jenny Rautionaho (98,5 m), Juliane Seyfarth (99 m) oraz Anna Rupprecht (98,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Anna Szpiniewa (93 m), Frida Westman (94 m) oraz Ksenia Kabłukowa (89 m). Kamila Karpiel w finale wylądowała na 93 metrze i zakończyła konkurs na dziesiątym miejscu.

Niedzielny konkurs w Oslo rozegrano z 23. belki startowej. Katharina Althaus oddawała swoje próby kolejno z 18. i 16. platformy.

Zawody na Midtstubakken zakończyły tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego pań. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęły ex aequo reprezentantki Austrii - Julia Muehlbacher i Hannah Wiegele (po 230 pkt.). Trzecia była Chinka Dong Bing (207 pkt.). Z grona Polek najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką okazała się osiemnasta Joanna Szwab (84 pkt.).

Zimowa edycja Pucharu Kontynentalnego pań w sezonie 2021/2022 zostanie zainaugurowana w dniach 4-5 grudnia w Chinach, na olimpijskiej skoczni w Zhangjiakou (HS106).

Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2021 >>>