Strona główna • FIS Cup

FC w Villach: Austriackie podium, Habdas czternasty

Reprezentanci gospodarzy zdominowali niedzielne zawody w Villach zaliczane do klasyfikacji generalnej FIS Cup 2021/22. Austriacy zajęli całe podium, a kolejny z nich finiszował czwarty. Podobnie jak w sobotę, wygrał Janni Reisenauer. Punkty zdobyło czterech Polaków, a najlepiej spisał się Jan Habdas (15. pozycja).

23-letni Reisenauer był bezkonkurencyjny w obu seriach. W pierwszej poszybował na 97. metr, a w finale wylądował pół metra bliżej. Jego przewaga nad dwa lata młodszym Francisco Moerthem (92,5 oraz 96 metrów) wyniosła 9,8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Thomas Diethart (92,5 oraz 94,5 metra), który wraca do sportu po trzyletniej przerwie.

Za najlepszą "3" znalazł się jeszcze jeden z Austriaków - Clemens Leitner (91 i 95 metrów). Kolejno na piątej i szóstej lokacie zostali sklasyfikowani Niemiec Felix Hoffmann (dwukrotnie 93,5 metra) i Słoweniec Maksim Bartolj (93,5 oraz 95,5 metra).

Polacy nie odegrali pierwszoplanowych ról. Ponownie najwyżej spośród naszych rodaków uplasował się Jan Habdas (89 i 94 metry; 14. miejsce), a po trzecioligowe punkty sięgnęli też Szymon Zapotoczny (21. pozycja), Adam Niżnik (25. lokata) i Klemens Joniak (29. miejsce).

Nowym liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup 2021/22 został Francisco Moerth (357 punktów). Za jego plecami znajdują się jego rodacy - Janni Reiseinauer (350 punktów) i Mika Schwann (340 punktów). Jan Habdas jest siódmy (247 punktów).

Kolejne zmagania trzecioligowców będą miały miejsce za tydzień. 25 i 26 września w Lahti odbędą się zawody, których organizatorem jest Chiński Związek Narciarski. Zawody odbędą się w miejsce odwołanych konkursów w Pjongczangu.