PK w Zhangjiakou: Triumf Siegela, rekord skoczni Hamanna

David Siegel został zwycięzcą inauguracyjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na olimpijskiej skoczni w Zhangjiakou (HS140). Reprezentant Niemiec wygrał dzięki skokom na odległość 131 m oraz 129,5 m. Drugi był Ulrich Wohlgenannt, a trzeci Stefan Rainer. Nowy rekord obiektu ustanowił Martin Hamann (135,5 m).

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował David Siegel, który wylądował na 131 metrze. Reprezentant Niemiec wyprzedzał o 2,3 punktu Philippa Raimunda (129,5 m) oraz o 2,4 pkt. Thomasa Lacknera (128,5 m). Tuż za czołową trójką plasowali się Stefan Rainer (127,5 m) oraz Ulrich Wohlgenannt (127 m).

Na szóstym miejscu sklasyfikowani byli ex aequo Martin Hamann (128,5 m) oraz Maximilian Ortner (125 m). Ósmy był David Haagen (125 m), a dziewiąty Janni Reisenauer (122 m) wspólnie z Felixem Hoffmannem (122 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 19. belki startowej.

W finale David Siegel przypieczętował zwycięstwo skokiem na odległość 129,5 metra. Niemiec wyprzedził o 3,8 punktu Ulricha Wohlgenannta (134 m). Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Rainer (133 m). Czwarty był Philipp Raimund (128,5 m), a piąty - nowy rekordzista skoczni, Martin Hamann (135,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Austriacy - Thomas Lackner (124 m), Janni Reisenauer (129 m), Maximilian Ortner (128 m) oraz David Haagen (128,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Felix Hoffmann (125,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 21. platformy.

Podczas sobotniego konkursu prawo startu w zawodach Pucharu Świata wywalczyło dwunastu zawodników: Chińczycy - Chen Zhe, Huang Xuyu, Lyu Yixin, Wang Rui, Zhen Weijie i Zhou Xiaoyang, Czesi - Krystof Hauser i Radek Rydl, Rumun Mihnea Alexandru Spulber, Amerykanie - Erik Belshaw i Patrick Gasienica oraz Ukrainiec Anton Korczuk.

Pierwszym liderem Pucharu Kontynentalnego 2021/2022 został David Siegel (100 pkt.), który wyprzedza Ulricha Wohlgenannta (80 pkt.) oraz Stefana Rainera (60 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Zhangjiakou. Początek zawodów o 7:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.