PK w Zhangjiakou: Zwycięstwo Wohlgenannta

Ulrich Wohlgenannt został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni olimpijskiej w Zhangjiakou (HS140). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 129,5 m oraz 140 m. Drugi był David Siegel, a trzeci Philipp Raimund.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się David Siegel. Reprezentant Niemiec uzyskał odległość 128,5 metra i wyprzedzał o pół punktu Ulricha Wohlgenannta (129,5 m). Trzeci był Philipp Raimund (136,5 m) przed Martinem Hamannem (132 m), Felixem Hoffmannem (124 m) oraz Jannim Reisenauerem (128,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Maximilian Steiner (126,5 m), Moritz Baer (128 m) oraz Thomas Lackner (124,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Stefan Rainer (122,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 17., 16. i 15. belki.

W finale zaatakował Ulrich Wohlgenannt. Reprezentant Austrii wylądował na 140 metrze i triumfował z przewagą 8 punktó nad prowadzącym na półmetku Davidem Siegelem (134,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Philipp Raimund (129 m), który wyprzedził Martina Hamanna (134 m), Janniego Reisenauera (129 m) oraz Felixa Hoffmanna (119,5 m).

Siódme miejsce zajął Stefan Rainer (120 m), ósmy był Thomas Lackner (128,5 m), dziewiąty Maximilian Ortner (123 m), a dziesiąty Moritz Baer (119,5 m).

Rundę finałową rozegrano w całości z 16. platformy. Sabirżan Muminow został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzą ex aequo David Siegel i Ulrich Wohlgenannt (po 180 pkt.). Trzeci jest Philipp Raimund (110 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 10-11 grudnia w norweskim Vikersund (HS117).