MP w Zakopanem: Kamil Stoch ze złotym medalem

Kamil Stoch z ósmym tytułem indywidualnego mistrza Polski w skokach narciarskich. Zawodnik KS Eve-nement Zakopane wygrał czwartkowy konkurs na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem dzięki skokom na odległość 133,5 m oraz 137,5 m. Srebrny medal wywalczył Piotr Żyła, zaś brązowy - Paweł Wąsek.

Kamil Stoch był na prowadzeniu już po pierwszej serii. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na odległość 133,5 metra i na półmetku liderował z przewagą 1,8 punktu nad drugim Pawłem Wąskiem (137 m) oraz 3,3 pkt. nad trzecim Andrzejem Stękałą (137 m). Tuż za czołową trójką plasowali się Jakub Wolny (136,5 m), Stefan Hula (135 m) oraz Maciej Kot (134,5 m).

Klemens Murańka po skoku na 134 metr zajmował siódmą lokatę, przed Piotrem Żyłą (130,5 m) i Dawidem Kubackim (133,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Aleksander Zniszczoł (129,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 23. i 20. platformy. Piotr Żyła i Kamil Stoch oddawali swoje skoki z 18. belki startowej.

W finale Kamil Stoch uzyskał odległość 137,5 metra i przypieczętował swój ósmy tytuł indywidualnego mistrza Polski. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli wygrał z przewagą 5,1 punktu nad Piotrem Żyłą, który awansował na drugą lokatę po skoku na 141 metr. Trzecie miejsce zajął Paweł Wąsek (134 m), który wywalczył swój pierwszy indywidualny medal krajowego czempionatu.

Tuż za podium czwartkowy konkurs na Wielkiej Krokwi zakończyli Andrzej Stękała (133,5 m), Dawid Kubacki (132 m) oraz Jakub Wolny (130 m). Siódme miejsce zajął Stefan Hula (129,5 m), ósmy był Klemens Murańka (128,5 m), dziewiąty Maciej Kot (126 m), a dziesiąty Aleksander Zniszczoł (123,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 20. i 18. platformy startowej.

Kamil Stoch wywalczył swój ósmy tytuł mistrza Polski, czym zrównał się w klasyfikacji wszech czasów ze Stanisławem Bobakiem. Częściej po złote medale krajowego czempionatu sięgali tylko Adam Małysz (21 razy), Piotr Fijas (13) oraz Stanisław Marusarz (11).