PK w Innsbrucku: Semenic wygrał jednoseryjny konkurs, Habdas polskim jedynakiem z punktami

Anze Semenic okazał się najlepszy w sobotnich zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Punkty do klasyfikacji generalnej spośród sześcioosobowej grupy Polaków wywalczył tylko Jan Habdas. Druga seria została odwołana z powodu braku oświetlenia na Bergisel-Schanze (HS128).

Dla 28-letniego Słoweńca to pierwsze drugoligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Wcześniej Semenic punktował we wszystkich ośmiu startach, natomiast jego najlepszym rezultatem była 6. lokata - osiągana trzykrotnie. Sensacyjny triumfator Pucharu Świata w Zakopanem z 2018 roku w jednej sobotniej serii ocenianej uzyskał 126,5 metra. Drugi finiszował najlepszy z przedstawicieli gospodarzy - Thomas Lackner (123 metry). Punkt konstrukcyjny dużej skoczni w Innsbrucku przekroczył jeszcze jeden skoczek. Jan Bombek, o którym mowa, wylądował na 122. metrze i zamknął skład podium.

Polacy nie byli w stanie rywalizować o czołowe lokaty na jednej z aren Turnieju Czterech Skoczni. W czołowej "30" uplasował się tylko Jan Habdas. 18-latek po locie mierzącym 110,5 metra zajął 21. miejsce - ex aequo z Patrikiem Vitezem, Słoweńcem o polskich korzeniach.

Kacper Juroszek, Szymon Jojko, Jarosław Krzak, Szymon Zapotoczny i Arkadiusz Jojko znaleźli się w czwartej i piątej dziesiątce.

Zawody w całości przeprowadzono z 10. platformy startowej.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Ulrich Wohlgenannt - dziś czwarty. Austriak ma na swoim koncie 610 punktów. Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego już w niedzielę o 10. Na godzinę 9:00 zaplanowano serię próbną. Lista startowa jest dostępna >>>TUTAJ<<<.