Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Iron Mountain: Zwycięstwo Jelara, Juroszek ósmy

Kacper Juroszek, który na półmetku był wiceliderem zawodów, zajął 8. miejsce w pierwszym z dwóch sobotnich konkursów z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Zmagania na Pine Mountain (HS133) padły łupem Anze Semenica ze Słowenii, który został zdyskwalifikowany po kontroli sprzętu. Ostatecznie na szczycie podium stanął jego rodak - Ziga Jelar. W serii finałowej wystąpił komplet sześciu Biało-Czerwonych. Drugie zawody ruszą o 20 czasu polskiego.

Anze Semenic, który nie miał sobie równych już w serii próbnej, bezproblemowo ograł oponentów w pierwszym konkursie. Po jego zakończeniu kontroler sprzętu dopatrzył się nieprawidłowości w kombinezonie Słoweńca. 28-latek został zdyskwalifikowany po finałowym skoku i wylądował na 30. pozycji.

Pech jednego Słoweńca oznaczał radość innego. Pierwszy raz tej zimy, a drugi raz w karierze, z drugoligowej wiktorii cieszył się Ziga Jelar (125 i 132 metry). Dla 24-latka był to pierwszy start w Pucharze Kontynentalnym w bieżącym sezonie.

Skład podium uzupełnili Norwegowie. Drugie miejsce po problemach Semenica zajął Anders Haare (124 i 134 metry), a na trzecie wskoczył Joacim Oedegaard Bjoereng (124,5 oraz 132 metry). Na czwartej pozycji znalazł się ich rodak - Sondre Ringen (125 i 132 metry).

Drugiego miejsca zajmowanego po pierwszej serii nie utrzymał Kacper Juroszek. 20-letni Polak rozpoczął rywalizację od 129-metrowego lotu, natomiast w finale wylądował półtora metra bliżej. Takie wyniki dały mu ósmą lokatę - najlepszą w historii jego występów w zimowej odsłonie Pucharu Kontynentalnego.

Jakub Wolny (121,5 oraz 122,5 metra), Aleksander Zniszczoł (119,5 oraz 121 metrów) i Maciej Kot (120 i 121,5 metra) skończyli zawody w drugiej dziesiątce, a Klemens Murańka (122 i 113 metrów) oraz Andrzej Stękała (122 oraz 100,5 metra) uplasowali się pod koniec trzeciej dziesiątki.

Konkurs w całości przeprowadzono z 15. belki. Drugie sobotnie zawody mają ruszyć o 20 czasu polskiego.

Wyniki "na żywo" będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE Berkutschi >>