PK w Iron Mountain: Słoweński dublet, Stękała dziesiąty

Domen Prevc ponownie okazał się najlepszym skoczkiem drugoligowych zmagań w Iron Mountain. Punkty w ostatnim konkursie w stanie Michigan zdobył komplet Polaków. Najlepiej spisał się Andrzej Stękała, który zamknął czołową "10".

Najlepszą "3" niedzielnych zawodów w Stanach Zjednoczonych zajęli skoczkowie, którzy znają smak podium Pucharu Świata. Wygrał - podobnie jak przy okazji drugiego z sobotnich konkursów - Domen Prevc. Wyborny lotnik ze Słowenii skoczył 130 oraz 131,5 metra. Na drugiej pozycji znalazł się jego rodak - Ziga Jelar. Triumfator pierwszego z trzech amerykańskich konkursów kończył swoje próby na 131. i 129. metrze. Trzeci finiszował lider z półmetku rywalizacji - Michael Hayboeck. Wyniki Austriaka to 133 i 127 metrów.

Najmilszym z biało-czerwonych akcentów był występ Andrzeja Stękały. Drużynowy medalista mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i lotach narciarskich oddał skoki mierzące 117,5 oraz 123,5 metra, co wystarczyło do zajęcia 10. pozycji.

Kacper Juroszek (dwukrotnie 121,5 metra), Jakub Wolny (116,5 oraz 124 metry) i Maciej Kot (118 i 121 metrów) uplasowali się na miejscach 15-17. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano równolatków - Klemensa Murańkę (115,5 oraz 121,5 metra; 22. lokata) i Aleksandra Zniszczoła (dwukrotnie 117,5 metra; 24. pozycja).

Liderem Pucharu Kontynentalnego w sezonie olimpijskim pozostaje Ulrich Wohlgenannt, którego zabrakło w USA. 27-latek ma na swoim koncie 690 punktów. W czołowej "30" drugoligowego cyklu nie ma reprezentantów naszego kraju.

Kolejnym przystankiem zaplecza Pucharu Świata będzie Brotterode. Na 117-metrowej Inselbergschanze zmierzą się także skoczkinie. Zawody w Turyngii zaplanowano na 12 i 13 lutego.