FC w Villach: Austriacka dominacja, zwycięstwo Reisenauera

Janni Reisenauer wygrał sobotnie zawody cyklu FIS Cup na Villacher Alpenarenie (HS98) w Villach. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 88,5 m oraz 94,5 m. Drugi był Stefan Rainer, a trzeci Marco Woergoetter. W czołowej dwunastce konkursu uplasowało się ośmiu zawodników gospodarzy. Awans do finału wywalczyło pięciu Polaków.

W pierwszej serii konkursowej rywalom odleciał Janni Reisenauer. Reprezentant Austrii wylądował na 95 metrze i na półmetku zmagań w Villach prowadził z przewagą 7 punktów nad Stefanem Rainerem (92,5 m). Trzeci był Marco Woergoetter (93 m), czwarty Peter Resinger (94 m) ex aequo z Clemensem Leitnerem (93,5 m), natomiast szósty Maximilian Steiner (91 m).

Najlepszy spoza grona gospodarzy zawodów, Niemiec Claudio Haas (92,5 m) zajmował siódmą lokatę, przed Gorazdem Zavrsnikiem (90 m), Borem Pavlovcicem (92 m) oraz Jonasem Schusterem (90,5 m).

Awans do finału wywalczyło pięciu reprezentantów Polski. Jedenaste miejsce na półmetku zajmował Tomasz Pilch (90,5 m). Dziewiętnasty był Jarosław Krzak (88,5 m), natomiast dwudziesty ósmy Jan Habdas (86,5 m) przed Szymonem Jojko (85,5 m) oraz Arkadiuszem Jojko (84,5 m).

Na czterdziestej pozycji zawody zakończył Tymoteusz Amilkiewicz (82 m) przed Marcinem Wróblem (83 m). Czterdzieste trzecie miejsce zajął Klemens Joniak (80 m), czterdziesty szósty był Adam Niżnik (81,5 m), natomiast czterdziesty ósmy Szymon Zapotoczny (80,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 8. belki startowej.

W finale Janni Reisenauer uzyskał wynik 94,5 metra i tym samym triumfował z przewagą 3,8 punktu nad Stefanem Rainerem (95,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Marco Woergoetter (93,5 m), a tuż za nim uplasowali się Clemens Leitner (93,5 m) oraz Maximilian Steiner (94,5 m).

Szóste miejsce w zawodach zajął Matija Vidic (95,5 m), siódmy był Peter Resinger (92 m), ósmy Bor Pavlovcic (92,5 m), dziewiąty Claudio Haas (91 m), zaś dziesiąty Gorazd Zavrsnik (91 m).

Tomasz Pilch w finale oddał skok na odległość 89,5 metra i zakończył rywalizację na piętnastej pozycji, dwie lokaty przed Janem Habdasem (91,5 m). Dwudziesty czwarty był Jarosław Krzak (85 m), dwudziesty dziewiąty Arkadiusz Jojko (87,5 m), a trzydziesty Szymon Jojko (84 m).

Seria finałowa została przeprowadzona z 9. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Francisco Moerth (817 pkt.) przed Clemensem Aignerem (636 pkt.) oraz Jannim Reisenauerem (550 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Jan Habdas (514 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Villach. Początek zawodów na Villacher Alpenarenie zaplanowano na 11:45. Z kolei o 11:00 rozpocznie się seria próbna.