PK w Renie: Wygrana Jelara, Juroszek jedenasty

Ziga Jelar zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Renie (HS139). Reprezentant Słowenii triumfował dzięki skokom na odległość 137,5 m oraz 139 m. Drugie miejsce zajął Fredrik Villumstad, a trzeci był Michael Hayboeck. Polacy w komplecie awansowali do finału. Najlepszy z nich, Kacper Juroszek został sklasyfikowany na jedenastej pozycji.

W pierwszej serii konkursowej rywalom odleciał Ulrich Wohlgenannt. Lider Pucharu Kontynentalnego wykorzystał sprzyjające warunki i po skoku na odległość 143,5 metra prowadził z przewagą 0,2 punktu nad Zigą Jelarem (137,5 m). Trzeci był Michael Hayboeck (137 m), czwarty Fredrik Villumstad (137 m), a piąty Philipp Aschenwald (137 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Kacper Juroszek (134,5 m), zaś na ósmej Jakub Wolny (133,5 m). Polaków rozdzielał Clemens Aigner (136 m). W czołowej dziesiątce plasowali się jeszcze Joacim Oedegaard Bjoereng (135,5 m) oraz Domen Prevc (132 m).

Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do serii finałowej. Osiemnaste miejsce na półmetku zajmował Klemens Murańka (130,5 m), a tuż za nim znajdowali się Maciej Kot (130 m) oraz Aleksander Zniszczoł (131 m). Dwudziesty szósty był Andrzej Stękała (126 m).

Runda finałowa należała do Zigi Jelara. Reprezentant Słowenii poszybował na 139 metr i ostatecznie triumfował w Renie z przewagą 7,9 punktu nad Fredrikiem Villumstadem (140,5 m) oraz 10,3 pkt. nad Michaelem Hayboeckiem (138 m). Tuż za podium rywalizację zakończyli Philipp Aschenwald (138 m) oraz - lider na półmetku - Ulrich Wohlgenannt (137 m).

Na szóstej pozycji uplasował się Clemens Aigner (133,5 m). Siódme miejsce zajęli ex aequo Andreas Wellinger (132,5 m) oraz Thomas Lackner (135,5 m). Dziewiąty był Domen Prevc (137 m), a dziesiąty Joacim Oedegaard Bjoereng (134,5 m).

Kacper Juroszek po finałowym skoku na 128 metr został sklasyfikowany na jedenastej pozycji. Czternaste miejsce zajął z kolei Jakub Wolny (129 m). Dziewiętnasty był Maciej Kot (128 m) przed Aleksandrem Zniszczołem (127 m) i Klemensem Murańką (127 m), a dwudziesty trzeci Andrzej Stękała (126,5 m).

Niedzielne zawody w Renie rozegrano z 8. platformy startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi niezmiennie Ulrich Wohlgenannt (798 pkt.) przed Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem (738 pkt.) oraz Thomasem Lacknerem (594 pkt.). Trzynasty jest Kacper Juroszek (328 pkt.), z kolei dwudziesty czwarty Jakub Wolny (219 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 26-27 lutego w Planicy. Konkursy na Bloudkovej Velikance (HS138) będą dla organizatorów próbą generalną przed zaplanowanymi na przyszły rok mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym.