Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Planicy: Bjoereng najlepszy, Polacy poza "10"

Joacim Oedegaard Bjoereng wygrał jednoseryjne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które w niedzielę odbyły się w Planicy. Punkty za Bloudkovej Velikance (HS138) zdobyło czterech reprezentantów Polski, jednak żaden z nich nie zdołał zakończyć rywalizacji pośród najlepszej "10". Druga runda została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

26-letni Norweg w jedynej niedzielnej próbie poszybował na 136. metr. Na drugim stopniu podium stanął najlepszy z przedstawicieli gospodarzy - Domen Prevc. 22-latek doleciał do 132. metra, a do Joacima Oedegaarda Bjoerenga stracił niespełna dwa punkty. Na trzeciej pozycji uplasował się rodak triumfatora - Benjamin Oestvold (130,5 metra).

W drugiej dziesiątce zostało sklasyfikowanych czterech Polaków. Jakub Wolny (123,5 metra) był jedenasty, Andrzej Stękała (128,5 metra) i Maciej Kot (131,5 metra) zajęli kolejno 14. i 15. miejsce, a Aleksander Zniszczoł (128 metrów) znalazł się na 18. lokacie.

Tomasz Pilch (120,5 metra) i Klemens Murańka (106 metrów) opuszczają Słowenię bez zdobyczy punktowej.

Bjoereng za sprawą niedzielnej wiktorii objął prowadzenie w Pucharze Kontynentalnym 2021/22. Zawodnik ze Skandynawii w bieżącym sezonie piętnastokrotnie prezentował się na drugoligowym froncie i każdorazowo meldował się w czołowej "10".

Kolejne zawody na zapleczu Pucharu Świata odbędą się 5 i 6 marca w Lahti. Konkursy na Salpausselce (HS130) zamkną 6. okres Pucharu Kontynentalnego i wyłonią trzy kraje, które zakończą zimę z dodatkowym miejscem startowym pośród elity.