FC we Frenštácie: Premierowa wiktoria Fuchsa, dwóch Polaków z punktami

Niemiec Eric Fuchs wygrał zawody otwierające cykl FIS Cup 2022/23 we Frenštácie pod Radhoštěm (HS106). Do rundy finałowej na czeskiej ziemi awansowało tylko dwóch spośród dziewięciu Biało-Czerwonych.

21-letni członek klubu z Oberstdorfu po raz pierwszy w karierze stanął na podium trzecioligowych zmagań, od razu wskakując na najwyższy stopień. Po pierwszym skoku, w którym uzyskał 99,5 metra, miał niespełna pół punktu przewagi nad Jannim Reisenauerem (96,5 metra). W finale Bawarczyk zbliżył się do rozmiaru obiektu, skacząc 105,5 metra, dzięki czemu ograł swojego oponenta różnicą 4,3 pkt. Austriak w decydującej rundzie wylądował dwa metry bliżej od Fuchsa. Czołową "3" zamknął Jernej Presecnik ze Słowenii (98 i 101 metrów).

Tuż za podium znaleźli się następni Austriacy - Mika Schwann (97,5 oraz 98,5 metra) i Andre Fussenegger (100 oraz 96,5 metra), kolejno czwarty i piąty w tabeli. Szósty był Matija Vidic ze Słowenii (101 i 97 metrów). Radek Rydl - najlepszy z gospodarzy - uplasował się na siódmej pozycji (98 i 94 metry).

Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup 2022/23 zdobyło dwóch Polaków. Do czołowej "30" dostali się Marcin Wróbel (18. lokata) oraz Szymon Jojko (26. miejsce). Pozostała siódemka podopiecznych Daniela Kwiatkowskiego zakończyła rywalizację za naszą południową granicą w czwartej i piątej dziesiątce.

Piątkowy konkurs został przeprowadzony w ramach XI Memoriału Memoriału Jiřího Rašky. Sobotni zwycięzca otrzyma Puchar Starosty Miasta. O 9:00 ruszy seria próbna, z kolei na 10:00 zaplanowano początek zawodów. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.