COC w Sapporo: Ichinohe po raz drugi!

Drugie zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane w Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał, podobnie jak wczoraj, zawodnik gospodarzy Tsuyoshi Ichonohe, który tym razem wyprzedził Austriaka Balthasara Schneidera oraz Norwega Andersa Bardala. Najlepszym z Polaków ponownie był Kamil Stoch plasując się na 19 miejscu. Punktowali także Paweł Urbański i Wojciech Topór...

Drugiego dnia zmagań zawodnicy przenieśli się na skocznię olimpijską "Okurayama" o punkcie konstrukcyjnym K-120. Konkurs Pucharu Kontynentalnego, podobnie jak wczoraj, rozgrywany był w ramach 33 Memoriału Olimpijskiego. Pogoda sprzyjała zawodnikom, był lekki mróz, a wiatr nie przekraczał 2 m/s.

Tsuyoshi Ichinohe tym razem lądował na 133 i 132 metrze i dość wyraźnie wyprzedził drugiego w klasyfikacji Austriaka Balthasara Schneidera (130,5 i 133,5 m), który oddał najdłuższy skok w drugiej serii. Na ostatnim stopniu podium stanął Norweg Anders Bardal (132 i 129,5 m).

Kolejne miejsce zajęli dobrze skaczący wczoraj Fin Jussi Hautamaeki (132 i 131 m), reprezentant gospodarzy Yukio Sakano (131,5 i 128,5 m) oraz kolejny Fin Kimmo Yliriesto (130,5 i 128 m).

Polacy spisali się nieco słabiej niż wczoraj. Ponownie najlepszym okazał się Kamil Stoch, który zajął dopiero 19 miejsce (127,5 i 109 m) i słaby drugi skok uniemożliwił mu zajęcie wyższej lokaty. Paweł Urbański wywalczył 21 miejsce (116 i 119,5 m) a pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego w swojej karierze zdobył Wojciech Topór plasując się na 25 miejscu (118,5 i 108,5 m). Poza finałem znalazł się tym razem Piotr Żyła, który zajął 33 miejsce (111 m).

O dużym pechu może mówić reprezentant Austrii, Mathias Hafele, któremu wczoraj niewiele zabrakło aby znaleźć się w finale a dzisiaj po swoim pierwszym skoku został zdyskwalifikowany. Kolejny punkt na swoim koncie zapisał 36-letni weteran skoków narciarskich, Japończyk Masahiko Harada, plasując się dzisiaj na 30 miejscu.

Już jutro kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. Pełne wyniki oraz relację z tego konkursu przedstawimy oczywiście w serwisie Skijumping.pl. Zapraszamy serdecznie!