Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Wojciech Skupień wygrywa Mistrzostwa TZN na Wielkiej Krokwi (pełne wyniki)

Wojciech Skupień wywalczył pierwsze miejsce w dzisiejszych Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego na Wielkiej Krokwi. Reprezentant WKS Zakopane po skokach na 116 i 124m wyprzedził lidera po pierwszej serii - Stefana Hulę (117 i 122,5m). Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Tajner (114,5 i 122,5m).

Na czwartym miejscu został sklasyfikowany Wojciech Pawlusiak (111,5 i 122m), a piąte miejsce przypadło Krzysztofowi Styrczule (109 i 115,5m).

Niezlą - 10-tą lokatę zajął jeden z naszych najbardziej utalentowanych juniorów - Jan Ciapała, który w pierwszym skoku uzyskał zaledwie 103,5m, jednak w serii finałowej poszybował na przyzwoite 113,5m. Inna z nadziei polskich skoków - Sebastian Toczek - był dziś dopiero 24-ty (93 i 98,5m). Tuż za nim uplasował się 17-letni brat Mateusza Rutkowskiego - Łukasz (91 i 99,5m).

Niedzielne zawody w Zakopanem stały na bardzo niskim poziomie. Zaledwie czterech skoczków zdołało przekroczyć punkt konstrukcyjny Wielkiej Krokwi (K-120), mimo iż skakano aż z 15 i 17 belki startowej.

Warto wspomnieć iż jako przedskoczek w konkursie skakał Klimek Murańka i uzyskał 99m, 90.5m oraz 99m co zważywszy na odległości jego znacznie starszych kolegów, jest naprawdę dobrym wynikiem.