PK w Engelbergu: Oestvold ponownie najlepszy, Zniszczoł dwunasty

Podobnie jak we wtorek, również i w środę Benjamin Oestvold triumfował w zawodach Pucharu Kontynentalnego na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu (HS140). Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 135 m oraz 139 m. Dwunaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, a pucharowe punkty wywalczyło pięciu Polaków.

Po pierwszej serii liderem był Justin Lisso. Niemiec uzyskał odległość 135,5 metra i wyprzedzał o 2,8 punktu Sondre Ringena (136 m) oraz o 5,1 pkt. Benjamina Oestvolda (135 m). Czwarte miejsce zajmował Markus Mueller (132,5 m), piąty był Maximilian Steiner (138,5 m), zaś szósty Joacim Oedegaard Bjoereng (133 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Clemens Aigner (133 m) i David Siegel (129,5 m). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (133,5 m) był dziewiąty, tuż przed Maximilianem Ortnerem (131,5 m).

Oprócz Zniszczoła, awans do finału wywalczyło jeszcze czterech reprezentantów Polski. Czternaste miejsce na półmetku zajmował Andrzej Stękała (121 m), siedemnasty był Maciej Kot (121 m), dziewiętnasty Klemens Murańka (118,5 m), z kolei dwudziesty dziewiąty Jarosław Krzak (125,5 m).

Klemens Joniak oddał skok na odległość 112,5 metra i zakończył środowy konkurs w Engelbergu na trzydziestej dziewiątej pozycji. Do finału ponownie nie zdołali awansować Killian Peier (115 m) i Simon Ammann (113,5 m).

Podobnie jak to miało miejsce we wtorek, runda finałowa należała do Benjamina Oestvolda. Norweg poszybował na 139 metr i wskoczył tym samym na najwyższy stopień podium, pokonując o 2,2 punktu Sondre Ringena (137,5 m). Podium uzupełnił Clemens Aigner (136,5 m), a tuż za nim znalazł się lider na półmetku, Justin Lisso (135 m). Piąty był Joacim Oedegaard Bjoereng (134,5 m), zaś szósty David Siegel (129 m).

Czołową dziesiątkę zawodów uzupełnili Markus Mueller (129,5 m), Fredrik Villumstad (135 m), Maximilian Steiner (127 m) oraz Maximilian Ortner (129 m).

Dziewiątej pozycji na półmetku nie utrzymał Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 128 metr spadł na dwunastą lokatę. Siedemnaste miejsce zajęli ex aequo Andrzej Stękała (127,5 m) i Klemens Murańka (133 m). Dziewiętnasty był Maciej Kot (128 m), a dwudziesty siódmy Jarosław Krzak (120 m).

Środowy konkurs w Engelbergu rozegrano w całości z 18. belki.

Dzięki wygranej Benjamin Oestvold (314 pkt.) został nowym liderem Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedza Sondre Ringena (310 pkt.) i Philippa Raimunda (280 pkt.). Najlepszy z Polaków, Jan Habdas (120 pkt.) zajmuje dwunastą pozycję.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za półtora tygodnia, 7-8 stycznia na skoczni Bauhenk (HS109) w słoweńskim Kranju.