Jakub Wolny wraca do Pucharu Świata, skład na Raw Air potwierdzony

Przed nami tegoroczna edycja turnieju Raw Air. W rywalizacji na skoczniach w Oslo, Lillehammer oraz Vikersund weźmie udział Jakub Wolny, dla którego będzie to powrót do Pucharu Świata po ponad miesięcznej przerwie.

Po raz ostatni Jakub Wolny rywalizował w Pucharze Świata na przełomie stycznia i lutego. Podczas zawodów w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf były mistrz świata juniorów nie awansował dwukrotnie do zawodów. Tydzień później w Willingen odpadł w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, zaś w niedzielnych zmaganiach na Muehlenkopfschanze zajął 48. miejsce.

Po zawodach w Niemczech, Jakub Wolny został odsunięty od kolejnych startów w Pucharze Świata w Lake Placid i Rasnovie. W zamian członek kadry A reprezentacji Polski wyruszył na zawody Pucharu Kontynentalnego. W Klingenthal zajął 22. oraz 12. miejsce, z kolei tydzień później w Renie był dwukrotnie dziesiąty.

W ubiegły weekend w amerykańskim Lake Placid rozegrano cztery konkursy zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W trzech z nich Jakub Wolny okazał się najlepszym z reprezentantów Polski. 27-latek w rywalizacji na Pine Mountain zajął kolejno ósme, dwukrotnie dziewiąte oraz piętnaste miejsce.

"Weekend w Iron Mountain dobiegł końca. 3x TOP10. Niektóre skoki bardzo fajne. Teraz czas sprawdzić się na Raw Air" - poinformował podopieczny Thomasa Thurnbichlera w mediach społecznościowych.

Tym samym Jakub Wolny potwierdził swój powrót do Pucharu Świata i występ w tegorocznym turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer oraz Vikersund.

W Norwegii zaprezentuje się łącznie sześciu reprezentantów Polski. Do Jakuba Wolnego dołączy piątka uczestników niedawno zakończonych mistrzostw świata w Planicy - Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.