Strona główna • Puchar Kontynentalny

LPK w Lake Placid: Paschke wygrywa, Kot drugi! Dwa konkursy w sobotę

Pius Paschke został zwycięzcą piątkowego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni MacKenzie Intervale (HS128) w Lake Placid. Reprezentant Niemiec oddał skoki na odległość 122,5 m i 124,5 m. Drugie miejsce zajął Maciej Kot, a trzeci był Austriak Clemens Aigner.

Z uwagi na trudne warunki wietrzne, pierwsza seria konkursowa piątkowych zawodów trwała ponad półtorej godziny. W wielokrotnie przerywanej rundzie najlepiej spisał się Maciej Kot. Reprezentant Polski wylądował na 119 metrze i na półmetku prowadził z przewagą punktu nad Piusem Paschke (122,5 m) oraz 2,4 pkt. nad Benjaminem Oestvoldem (123,5 m). Czwarty był Clemens Aigner (113,5 m), a piąty Fredrik Villumstad (117 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowani zostali ex aequo Stephan Leyhe (117 m) i Maximilian Steiner (120,5 m). Ósmą pozycję zajmował Anders Haare (118 m), dziewiąty był Decker Dean (117 m), a czołową dziesiątkę zamykał Maximilian Ortner (116 m).

Jakub Wolny oddał skok na odległość 111,5 metra i na półmetku plasował się na dwunastej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 32. i 30. belki startowej.

Rozgrywana przez blisko godzinę runda finałowa również mierzyła się ze zbyt silnym wiatrem. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnał Pius Paschke. Niemiec poszybował na odległość 124,5 metra i zwyciężył z przewagą dwóch punktów nad liderem na półmetku, Maciejem Kotem (120,5 m). Polak zajął drugie miejsce, a podium uzupełnił Clemens Aigner (121 m). Tuż za czołową trójką uplasowali się Fredrik Villumstad (120 m), Clemens Leitner (126,5 m) i Benjamin Oestvold (113 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończył Maximilian Steiner (124 m), ósmy był Stephan Leyhe (123,5 m), a dziewiąty Anders Haare (118,5 m). Awans na dziesiątą lokatę zanotował Jakub Wolny (119 m).

Rundę finałową rozegrano z 31. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Clemens Leitner (365 pkt.) przed Piusem Paschke (336 pkt.) i Maximilianem Steinerem (268 pkt.). Maciej Kot (228 pkt.) awansował na siódme miejsce.

Najbliżej wywalczenia dodatkowych miejsc startowych w Pucharze Świata za wyniki 2. periodu LPK są obecnie Niemiec Pius Paschke, Austriak Clemens Leitner i Maciej Kot. Różnice w czołówce tabeli są jednak nieduże i żadna z drużyn nie może być jeszcze pewna końcowego sukcesu.

Z uwagi na prognozy pogodowe, organizatorzy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid zdecydowali się przenieść niedzielne finałowe zawody na sobotę. Tym samym już w sobotę rozegrane zostaną dwa konkursy - o 20:00 i 22:30 czasu polskiego. Kliknij, aby zobaczyć listę startową pierwszego konkursu >>