Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

LMP w Szczyrku: Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrywa konkurs drużynowy

Pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła wygrał konkurs drużynowy Letnich Mistrzostw Polski na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Drugie miejsce zajęło TS Wisła Zakopane I, a trzecie - AZS Zakopane.

Niedzielna rywalizacja drużynowa w Szczyrku rozgrywana była w strugach deszczu. Wbrew wcześniejszym prognozom, warunki wietrzne pozwoliły jednak na sprawne przeprowadzenie zawodów.

Tytuł drużynowych letnich mistrzów Polski wywalczył pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Ekipa w składzie: Aleksander Zniszczoł (95,5 m i 95 m), Tomasz Pilch (97,5 m i 99 m), Paweł Wąsek (94 m i 99 m) oraz Piotr Żyła (97 m i 101,5 m) prowadziła już na półmetku, a ostatecznie sięgnęła po złoto z przewagą 31,3 punktu.

Mistrzowie sprzed rok, pierwszy zespół TS Wisła Zakopane musiał tym razem zadowolić się srebrnymi medalami. Kacper Jarząbek (94 m i 96 m), Adam Niżnik (98 m i 99,5 m), Klemens Murańka (93 m i 97,5 m) oraz Dawid Kubacki (97 m i 104,5 m) uzyskali jednak 68,1 punktu przewagi nad trzecim zespołem.

Brązowe medale wywalczyła drużyna AZS Zakopane, w składzie: Andrzej Stękała (94 m i 93 m), Tymoteusz Amilkiewicz (88 m i 89,5 m), Marcin Wróbel (87 m i 101 m) i Maciej Kot (98 m i 96 m). Akademicy w walce o najniższy stopień podium pokonali o 93,8 punktu czwarty zespół konkursu, KS Eve-nement Zakopane.

Na piątej pozycji rywalizację zakończył LKS Klimczok Bystra I. Szóste było Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe II, siódmy SS-R LZS Sokół Szczyrk I, natomiast ósmy - KS Rutkow-ski, w którym zdyskwalifikowany w drugiej serii został Mateusz Maciusiak.

W zawodach uczestniczyło 17 zespołów. Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 11. i 8. belki startowej, z kolei drugą - z 12., 11., 9., 8. oraz 7. platformy.

Najlepszym zawodnikiem klasyfikacji indywidualnej konkursu drużynowego okazał się Dawid Kubacki (97 m i 104,5 m), który o 3,8 punktu wyprzedził Piotra Żyłę (97 m i 101,5 m). Trzeci był Maciej Kot (98 m i 96 m), czwarty Kamil Stoch (93 m i 97 m), a piąty Paweł Wąsek (94 m i 99 m).

Konkurs drużynowy w Szczyrku zakończył tegoroczną edycję Letnich Mistrzostw Polski. Dla zawodników Kadry Narodowej był to ostatni występ przed inauguracją Pucharu Świata w Ruce. Pierwsze zawody nowego sezonu zaplanowano na 25 listopada.