Strona główna • Szwajcarskie Skoki Narciarskie

Czterech Szwajcarów wystartuje w Ruce

Kolejne reprezentacje narodowe ogłaszają kadry na inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2023/2024, które już w najbliższy weekend odbędą się w fińskiej Ruce. Tym razem karty odkryli Szwajcarzy, którzy zaprezentują się w czteroosobowym składzie.

W kadrze Szwajcarii na pierwsze tej zimy zawody Pucharu Świata znalazło się miejsce dla czterech zawodników. Swoich sił w Ruce spróbują Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Remo Imhof i Killian Peier.

Helweci największe nadzieje w kwestii nowego sezonu pokładają w Gregorze Deschwandenie. 32-latek udanie zaprezentował się w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, podczas której triumfował w zawodach w Courchevel, Rasnovie i Hinzenbach, zaś w klasyfikacji generalnej cyklu wywalczył drugą pozycję, tuż za Bułgarem Władimirem Zografskim.

W kadrze Szwajcarów nie zabrakło miejsca dla Simona Ammanna, który tym samym rozpocznie swój dwudziesty siódmy sezon startów w zawodach Pucharu Świata w karierze. 42-letni czterokrotny mistrz olimpijski ma za sobą stosunkowo udane lato, podczas którego punktował w zawodach LGP w Rasnovie i Klingenthal oraz wywalczył tytuł wicemistrza Szwajcarii w Kanderstegu.

Zawody w Ruce będą trenerskim debiutem w Pucharze Świata dla Rune Velty. 34-letni Norweg, który w 2015 roku wywalczył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Falun, w maju objął stanowisko głównego szkoleniowca reprezentacji Szwajcarii, zastępując Ronny'ego Hornschucha.