Strona główna • FIS Cup

FC w Falun: Wohlgenannt ponownie zwycięski, Niżnik powiększa kwotę na PK

Ulrich Wohlgennant ponownie zwycięski w Falun. Reprezentant Austrii triumfował w niedzielnym konkursie cyklu FIS Cup po skokach na odległość 98 m oraz 95,5 m. Piętnaste miejsce zajął Adam Niżnik, który wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na kolejny period Pucharu Kontynentalnego. Pucharowe punkty zdobyło trzech Biało-Czerwonych.

Ulrich Wohlgenannt prowadził już po pierwszej serii i skoku na 98 metr. Austriak wyprzedzał swoich rodaków - Timona-Pascala Kahofera (99 m) oraz Markusa Rupitscha (97,5 m). Czwarty był Jannik Faisst (97 m), piąty Johannes Poelz (97 m), a szósty Adrian Tittel (97 m).

Skład pierwszej dziesiątki serii uzupełnili Raffael Zimmermann (95 m), Hannes Landerer (93,5 m), Rok Oblak (94 m) oraz Vilho Palosaari (94 m).

Awans do finału wywalczyło trzech reprezentantów Polski. Siedemnaste miejsce na półmetku zajmował Adam Niżnik (92 m), dwudziesty był Klemens Joniak (91 m), z kolei dwudziesty czwarty Łukasz Łukaszczyk (91 m).

Na trzydziestej pierwszej pozycji sklasyfikowany został Tymoteusz Amilkiewicz (88 m). Trzydziesty piąty był Wiktor Szozda (87,5 m), trzydziesty dziewiąty Jarosław Krzak (85 m), zaś czterdziesty drugi Szymon Jojko (83 m).

W drugiej rundzie Ulrich Wohlgenannt uzyskał 95,5 metra i ostatecznie triumfował w Falun z przewagą 0,7 punktu nad Timonem-Pascalem Kahoferem (96,5 m). Trzecie miejsce zajęli ex aequo Adrian Tittel (97,5 m) i Markus Rupitsch (97 m) przed Jannikiem Faisstem (96,5 m) i Johannesem Poelzem (96 m).

Siódme miejsce zajął Raffael Zimmermann (91,5 m), ósmy był Rok Oblak (92 m), dziewiąty Iver Olaussen (92,5 m), natomiast dziesiąty Lukas Haagen (93 m) wspólnie z Mico Ahonenem (92 m).

Adam Niżnik w drugiej próbie zaliczył 93,5 metra i awansował na piętnaste miejsce. Osiemnasty był Łukasz Łukaszczyk (93,5 m), z kolei dwudziesty czwarty Klemens Joniak (88,5 m).

Niedzielny konkurs rozegrano z 17. platformy startowej.

Liderem cyklu FIS Cup jest Stefan Rainer (824 pkt.) przed Francisco Moerthem (759 pkt.) oraz Timonem-Pascalem Kahoferem (470 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Adam Niżnik (328 pkt.).

Zawody w Falun były jedynymi w ramach 4. periodu sezonu FIS Cup. Dodatkowe miejsca startowe na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku, Sapporo i Willingen wywalczyły reprezentacje Austrii (Ulrich Wohlgenannt), Niemiec (Adrian Tittel) i Polski (Adam Niżnik).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup rozegrane zostaną za miesiąc, 3-4 lutego na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku.