LGP: Janda znowu najlepszy, Stoch 12-ty

Jakub Janda wygrał środowe zawody LGP we włoskim Val di Fiemme. Za skoki na odległość 129,5 i 130,5 metrów uzyskał 270 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Andreas Kuettel, a trzeci był Wolfgang Loitzl. Najwyżej sklasyfikowanym dziś Polakiem był Kamil Stoch.

Pogoda w Predazzo nie rozpieszczała dziś skoczków. W czasie drugiej serii padał obfity deszcz, a temperatura powietrza wynosiła 25 stopni. Zawodnicy skakali z belki nr 19.

18-latek z Zębu oddał dwa dalekie skoki: 124 oraz 128 metrów i uplasował się na 12. miejscu. Niestety nie miał dziś szczęścia Krystian Długopolski, który uzyskał 119,5 i 115,5 metrów i ostatecznie zakończył zawody na 32 miejscu. Do finału nie awansował Robert Mateja, który po skoku na odległość 112 metrów, ostatecznie uplasował się na 47 miejscu.

Simon Ammann oraz Michael Moellinger w swoich pierwszych próbach konkursowych uzyskali aż 128,5 metra, jednak skoki zakończyli upadkiem. Pomimo tego, awansowali do drugiej rundy. Na szczęście zawodnikom nic się nie stało.

Najdłuższy skok w konkursie (132 metry) oddał Słoweniec Jernej Damjan i awansował z miejsca 14., które zajmował po pierwszej serii na pozycję 6.

W finale znalazło się aż dwóch Włochów - Andrea Morassi (18 miejsce) oraz Sebastian Colloredo (31 miejsce).

Po środowym konkursie na miejsce 14. w klasyfikacji generalnej LGP awansował Kamil Stoch, a na 22. lokatę spadł Krystian Długopolski.

Już w sobotę odbędą się kolejne zmagania z cyklu Letniej Grand Prix - tym razem w austriackim Bischofshofen.