MP Zakopane: Małysz ponownie z tytułem mistrzowskim! (Pełne wyniki)

Adam Małysz, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, zdecydowanie wygrał dzisiejszą rywalizację o tytuł Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na kolejnych miejscach uplasowali się Marcin Bachleda oraz Robert Mateja.

Nasz najlepszy skoczek nie pozostawił żadnych złudzeń kto jest nadal najlepszym skoczkiem w kraju i zdecydowanie wygrał dzisiejsze zawody Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem broniąc tym samym tytułu wywalczonego przed rokiem.

Małysz prowadził już po pierwszej serii skokiem na odległość 132 metrów i wyprzedzał Marcina Bachledę (126 m) oraz Słowaka Martina Mesika (124,5 m).

W serii finałowej skoczek z Wisły uzyskał dokładnie tę samą odległość (132 m), o metr dalej lądował Marcin Bachleda (133 m), który tym samym wywalczył srebrny medal. Na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj Robert Mateja, który oddał najdłuższy skok w II serii konkursowej (135 m).

Na kolejnych miejscach znaleźli się Wojciech Skupień (123,5 i 134,5 m) oraz występujący gościnnie Słowak Martin Mesik, który jeszcze po I serii znajdował się na 3. miejscu w klasyfikacji (124,5 i 131, 5m). Dobry występ odnotował dzisiaj także Tomasz Pochwała plasując się na 6 miejscu (119,5 i 133 m).

Obie rundy konkursowe, podobnie jak seria próbna, rozgrywane były z 14. belki startowej. Pod koniec drugiej serii wyraźnie poprawiły się warunki, dzięki czemu około tysiąca widzów, zebranych pod Wielką Krokwią, mogło obserwować znacznie lepsze skoki.

Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Polski »

Równoległe z seniorami o medale walczyli także juniorzy. Mistrzem Polski juniorów został Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), który osiągnął 110,5 i 103,5m. Srebrny medal przypadł Dawidowi Kowalowi (107 i 104,5m), a trzecia lokata przypadła zaledwie 15-letniemu Dawidowi Kubackiemu (106 i 105m).