Strona główna • Igrzyska Olimpijskie

Lars Bystoel mistrzem olimpijskim na średniej skoczni w Pragelato, Małysz siódmy!

Lars Bystoel wywalczył złoty medal w dzisiejszym konkursie olimpijskim na średniej skoczni w Pragelato (K-95). Norweg skokami na 101,5 i 103,5m wyprzedził Mattiego Hautamaekiego (102 i 103,5m) oraz Roara Ljoekelsoeya (102,5 i 102,5m).

Najlepszy z Polaków - Adam Małysz skokami na 101,5 i 102,5m wywalczył dziś siódme miejsce.

W pierwszej serii konkursu Dmitri Vassiliev oddał najlepszy skok, 104,5 m i objął prowadzenie, przed Janne Ahonnem (103,5 m) oraz Thomasem Morgensternem (103,5 m).

Również pozostała trójka naszych skoczków awansowała do serii finałowej. Na 15. miejscu sklasyfikowany został po pierwszej serii Kamil Stoch, z wynikiem 100 m, Stefan Hula był 27. (95,5 m), a Robert Mateja 28. (95,5 m).

W finale Dmitri Vassiliev nie wytrzymał presji i z wynikiem 100,5 m musiał zadowolić się dopiero 10. lokatą. Świetne skoki oddali natomiast: Lars Bystoel oraz Matti Hautamaeki, którzy lądowali na 103,5m. Norwegowi ta odległość wystarczyła do sięgnięcia po złoto, natomiast Fin musiał zadowolić się srebrem.

Nasi skoczkowie w drugiej rundzie skakali ze zmiennym szczęściem. Robert Mateja, osiągając 94,5 m ostatecznie został sklasyfikowany na 25. miejscu. Gorzej spisał się Stefan Hula, który w finale nie wytrzymał presji i wylądował na 90,5 m (29. miejsce).

Bardzo zadowolony z dzisiejszego występu może być Kamil Stoch. Nasz młody reprezentant z Zębu, w finale uzyskał 98,5m i ostatecznie zajął 16. lokatę.

W sobotę (18.02) kolejny konkurs olimpijski - tym razem na dużej skoczni (K-125). Na piątek zaplanowane są kwalifikacje.

Zobacz nieoficjalną klasyfikację drużynową konkursu »