Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Iron Mountain: Isak Grimholm wygrywa zaległy konkurs

Isak Grimholm wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Szwed skokami na 121 i 132m pokonał Stefana Kaisera (128 i 119m) oraz Balthasara Schneidera (141,5 i 115m).

Do finału awansowało aż czterech polskich skoczków, z których najlepiej spisał się Sebastian Toczek (119,5m i 15. pozycja). O sporym szczęściu mogą mówić Krystian Długopolski, Łukasz Rutkowski oraz Wojciech Tajner, którzy uplasowali się na trzech ostatnich premiowanych awansem do drugiej serii pozycjach.

W drugiej serii niestety Polacy spisali się jeszcze słabiej. Sebastian Toczek lądował na 106 metrze, co dało mu dopiero 22. lokatę, 26. był Krystian Długopolski ze skokiem na 108,5m, a Łukasz Rutkowski i Wojciech Tajner zajęli dwa ostatnie miejsca uzyskując odpowiednio 94,5 i 80,5m (najkrótszy skok zawodów).

Pierwsza seria była przeprowadzana z problemami, po skokach 36 skoczków jury postanowiło przerwać zawody i zacząć od nowa z innej belki startowej.

Za chwilę początek drugiego, zaplanowanego na dziś konkursu w Iron Mountain.