PK w Iron Mountain: Isak Grimholm wygrywa zaległy konkurs

 • 2007-02-19 00:10
ong>Isak Grimholm wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Szwed skokami na 121 i 132m pokonał Stefana Kaisera (128 i 119m) oraz Balthasara Schneidera (141,5 i 115m).

Do finału awansowało aż czterech polskich skoczków, z których najlepiej spisał się Sebastian Toczek (119,5m i 15. pozycja). O sporym szczęściu mogą mówić Krystian Długopolski, Łukasz Rutkowski oraz Wojciech Tajner, którzy uplasowali się na trzech ostatnich premiowanych awansem do drugiej serii pozycjach.

W drugiej serii niestety Polacy spisali się jeszcze słabiej. Sebastian Toczek lądował na 106 metrze, co dało mu dopiero 22. lokatę, 26. był Krystian Długopolski ze skokiem na 108,5m, a Łukasz Rutkowski i Wojciech Tajner zajęli dwa ostatnie miejsca uzyskując odpowiednio 94,5 i 80,5m (najkrótszy skok zawodów).

Pierwsza seria była przeprowadzana z problemami, po skokach 36 skoczków jury postanowiło przerwać zawody i zacząć od nowa z innej belki startowej.

Za chwilę początek drugiego, zaplanowanego na dziś konkursu w Iron Mountain.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualny ranking CRL»

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6761) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Polacy

  Polacy po 3 konkursach PK w USA:

  1.K.Długopolski - 24,12,26 - 34 pkt
  2.S.Toczek ------ 34,28,22 - 12 pkt
  3.W.Tajner ------ 30,29,30 -- 4 pkt
  4.Ł.Rutkowski --- 35,32,29 -- 2 pkt
  5.D.Kowal ------- 33,34,35 -- 0 pkt

 • anonim
  Prosze dodajcie ich na sylwetki skoczków

  dodajcie ich na sylwetki skoczków. EGGENHOFER Markus ,MEZNAR Mitja,KJELSTRUP Eirik,KUBAN Lukas,RENMAELMO Erik,JOHNSON Anders,GLASDER Mike

 • anonim
  Nasze skoki

  Naszym skoczkom nie pomoże nawet najlepszy trener!!! Na zawodach powinien występować tylko Adaś!!!! I tyle

 • Ducsen początkujący
  pff

  Wojciech Tajner to nie syn Polka...Chyba się nie znasz na skokach...Jego syn to Tonio SupermiSZCZ :) Wstyd ,a tak się wszyscy chcą ...... z tym Rutkowskim a jak widać to kompletne beztalencie...

 • anonim
  Ostatni dzwonek

  To jest chyba ostatni dzwonek aby natychmiast zastąpić Fijasa jakimś TRENEREM!
  Fijas był doskonałym skoczkiem i niech jako skoczek pozostanie w naszej pamięci. Właściwie regułą jest, że dobrymi trenerami nie zostają dobrzy zawodnicy.
  Jednym z najlepszych trenerów na świecie był F. Stam.
  Nigdy nie był dobrym zawodnikiem ani naukowcem.
  Był ARTYSTĄ w swoim zawodzie.
  Nie znam trenera Szturca ale myślę, że to w chwili obecnej jest najlepszy polski trener skoczków i że to On
  powinien prowadzić kardę B. Jeżeli nie zna obcego języka to przecież można znależć tłumacza.

 • anonim
  W.Tajner

  Po raz 2. wszedł dziś do historii skoków. W 2 konkursie
  zajął ostatnie miejsce.
  Najgorsze w tym cyrku jest to, że przed kolejnymi zawodami PK trenerzy ustawią na Krokwi 14 lub 16 belkę
  i będą się zachwycać jak daleko skacze kadra "T" i ustalą, że to właśnie ta kadra powinna pojechać.

 • Mada bywalec
  wrrrr....


  Celowe, świadome działanie przeciwko rozwojowi polskiego sportu, to chyba to samo, co celowe, świadome działanie przeciwko Państwu Polskiemu!

  Z tego, co wiem jako przestępstwo ścigane z urzędu!

  Łukasz jakimś cudem w 30ce! Tylko, czy go samego cieszy taki sukces?

 • Usia początkujący
  @Mada

  Tak, myślę, że robią to celowo!

 • Mada bywalec
  @Usia


  Masz rację, to jakiś koszmar. Myślisz, że to celowe działanie, aby pokazać, że nie warto ich wysyłać na następne konkursy?

  W zeszłym roku też chyba byli "bez trenara", ale chyba lepiej im poszło.

  I jeszcze raz drukowanymi literami:

  NIE MAM ŻADNYCH PRETENSJI DO MŁODYCH, ŻE TAK SKACZĄ!

  Bo:
  1. to ich pierwsze starty w tym sezonie! Być może pierwsze skoki na śniegu.
  2. brak trenara
  3. pewnie jeszcze coś by się znalazło na usprawiedliwienie tak tragicznej formy

 • Mada bywalec
  nie oddał!

  Niestety w dalszym ciągu bez nart skaczą!
  @ ZKuba 36 Może FIjas jeszcze raz zadzwoni i znów będą mieli szansę na poprawę!

  Po prostu smutno mi!

 • Usia początkujący
  Młodzi tak, ale mieli pojechać z TRENEREM!

  Ja wprawdzie krzyczałam, że mają jechać młodzi, ale nawet w koszmarze sennym mi sie nie przyśniło, że PZN może ich posłać samych, BEZ TRENERA!
  To jakiś absurd!

 • Mada bywalec
  Z góry przepraszam za tę złośliwość!


  Bardzo proszę niegodziwca, który ukradł naszym narty przed II serią konkursu "sobotniego", aby je jak najszybciej zwrócił. Właśnie zaczyna się konkurs "niedzielny"! Wiem, że na całym świecie znane jest powiedzenie "Polak potrafi", ale chłopaki przecież pokazały, że jednak z nartami trochę dalej skaczą.

  Proszę Was bardzo, bardzo...postarajcie się teraz chociaż trochę lepiej!

  Trochę nas tu krzyczało (no przyznaję, ja osobiście to niezbyt głośno), aby dać szansę juniorom. Naiwna nie jestem i nie wierzę, że to nasze krzyki zadecydowały o tym, że trzech młodych poleciało za ocean. Udowodnijcie więc proszę, że to nie była zła decyzja i ze warto Was dalej posyłać na kontinentale. Ja mimo wszystko wolę oglądać na dole tabelek młodych niż kadrę T, ale niech ci młodzi przynajmniej zawsze 100m potrafią przeskoczyć!

 • anonim
  W. Tajner

  Wszedł do historii. Oddał najkrótszy skok w konkursie.
  Niezły "reprezentant".

 • bunny doświadczony

  Pod koniec drugiej serii były złe warunki wietrzne, dlatego Rutek i Tajner tak słabo skoczyli

 • anonim
  junior

  Szkoda że Kota,Miętusa itp nie można skonfrontować ze skoczkami z MP.Moze by namieszali kadrowiczom!Z drugiej jednak strony w poprzednich latach byli już juniorzy którzy ocierali sie nawet o podium: bracia Rutkowscy,D.Kowal,Topór,Urbański i inni.Stawiano jednak na sprawdzonych zawodników(niektórych mamy w kadrze od lat 95-tych), zabierano na drogie zgrupowania a tamci juniorzy niedługo pewnie zakończa karierę.Dzięki takiej polityce mieliśmy ,,dobrą drużynę" i nikt nie uważał że trzeba coś zmienić...A taki Benhaker stawia na wymienność zawodników,aby jedni czuli oddech następców...Myślę że kariera Kotów itd będzie krótka:MŚJ, jakiś FC a może PK i do lamusa.Lepistoe powoła kadrę A.Mało zna naszych zawodników bo turniei niewiele.Rezerwy w kadrze B zapewni mu Fijas i prezesi.Myślę że nazwiska zawodników B każdy potrafi już podać. Ale teraz ktoś powie że obecni kadrowicze zapewniają sporo punktów w PK, że będzie nas reprezentowało nie 4 a 6 zawodników.Ale kto dostanie te miejsca -kolejny Tajner czy Pochwała zajmujący miejsca wśród dzieci innych krajów?Nie to jest najważniejsze!Niemcy wystawili na MŚ nie koniecznie najlepszych zawodników, ale dwóch juniorów.Sponsora do wyłożenia pieniędzy może zachęcić albo doskonały zawodnik albo utalentowani juniorzy którzy mogą czynić postępy- naprzód awansują do 50-tki,póżniej 30-tki, a może potem...{Nikt nie prosi np Herra żeby zdobywał punkty w PK}Kogo interesuje natomiast senior którego kresem marzen jest np 20 miejsce?W wiadomościach słyszałem że biathlonistka Gwizdoń zajeła w PŚ słabiutkie 16 miejsce.Czy skoro do kadry B nie przebiło się zbyt wielu juniorów to czy ktos dopuści tam kiedyś Słowioka czy Murańkę?Zawodnicy z kadry C nie są chołubieni, nawet w tym roku nie mieli okazji skakać na śniegu.Jaka czeka nas przyszłość?

 • bunny doświadczony

  Już koniec dominacji Austriaków. Po I serii prowadził pięciu Austriaków, a i tak nie wygrali zawodów

 • bunny doświadczony

  Norwedzy szleją, nawet do 100m nie mogą doskoczyć. Zaraz Polaków pobiją i to oni będą na 29 i 30 miejscu!

 • bunny doświadczony

  Są plusy, że podnieśli belkę. Dwóch Polaków będzie kończyć konkurs :D

 • anonim
  Polacy

  Skoczyli tak nędznie, że organizatorzy postanowili podnieść belkę! Czy skoczą dalej?...

 • egl początkujący

  czy w Iron Mountain jest oświetlenie bo niewiem czy zdążą przed zmrokiem na 2 konkurs? bo już u nich 15.40

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).