PK w Iron Mountain: Schneider najlepszy, fatalnie Polacy

Balthasar Schneider został zwycięzcą drugiego dzisiejszego konkursu CoC w Iron Mountain, który składał się tylko z jednej serii.

Austriak z wynikiem 127,5m, wyprzedził triumfatora sprzed godziny - Isaka Grimholma (124m). Na trzecim stopniu podium stanął Roland Mueller (123m).

Na czwartym miejscu uplasował sie Jurij Tepes ex aequo ze Stefanem Kaiserem (122m).

Kolejny fatalny występ odnotowali nasi kadrowicze. Najlepszym z Polaków był 25. Krystian Długopolski (108,5m), 27. lokatę zajął Dawid Kowal (103m), a na 30. pozycji został sklasyfikowany Łukasz Rutkowski (99,5m).

Punktów w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, pomimo tylko 36 zawodników na liście startowej, nie zdobyli Sebastian Toczek (96,5m i 32. miejsce) oraz Wojciech Tajner, który ponownie oddał najkrótszy skok konkursu.

Niedzielne zawody w Iron Mountain zakończyły amerykańską część zimowego PK. Polscy skoczkowie z trenerem Maciejem Maciusiakiem na czele, wracają do kraju, gdzie być może uda im się odzyskać przyzwoitą formę.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »