FIS Cup w Sapporo: Triumf Koty Endo

W sobotę, w japońskim Sapporo odbyły się kolejne zawody z cyklu FIS Cup. W słabo obsadzonym i w dodatku jednoseryjnym konkursie najlepszy okazał się Kota Endo.

Endo zwycięstwo zapewnił sobie dzięki skokowi na odległość 95,5m i dobrym notom za styl, które przesądziły, o jego wygranej. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak, Kazuya Yoshioka (95,5m), a trzecie miejsce zajął Yoshihiko Osanai (91,5m).

Najwyżej z obcokrajowców uplasował się Christian Ulmer. Niemiec za skok na 90,5m sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Fatalnie wypadł Takanobu Okabe (11 lokata).

W zawodach wystartowało zaledwie 14 skoczków z 4 państw, a więc zmagania na Miyanomori nie przyniosły żadnych zmian w punktacji łącznej Pucharu FIS.