Strona główna • Inne

Tytuł Króla Nart 2002/03 dla Małysza

Adam Małysz zwyciężył w plebiscycie przeprowadzanym rokrocznie przez organizację Forum Nordicum. Drugie miejsce zajęła Norweżka Bente Skari, a na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Ronny Ackermann. Biathlonowym Królem Nart został Ole Einar Bjoerndalen.

Małysz o 72 punkty wyprzedził triumfatorkę Pucharu Świata w biegach narciarskich i aż o 161 punktów zwycięzcę Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W głosowaniu wzięło udział 50 dziennikarzy z dwunastu państw. Głosy oddano na dwudziestu dwóch sportowców występujących w dyscyplinach zaliczanych do narciarstwa klasycznego.