Tytuł Króla Nart 2002/03 dla Małysza

 • 2003-04-18 18:20
Adam Małysz zwyciężył w plebiscycie przeprowadzanym rokrocznie przez organizację Forum Nordicum. Drugie miejsce zajęła Norweżka Bente Skari, a na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Ronny Ackermann. Biathlonowym Królem Nart został Ole Einar Bjoerndalen.

Małysz o 72 punkty wyprzedził triumfatorkę Pucharu Świata w biegach narciarskich i aż o 161 punktów zwycięzcę Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W głosowaniu wzięło udział 50 dziennikarzy z dwunastu państw. Głosy oddano na dwudziestu dwóch sportowców występujących w dyscyplinach zaliczanych do narciarstwa klasycznego.

1. Adam Małysz (Polska) skoki 386 pkt
2. Bente Skari (Norwegia) biegi 314
3. Ronny Ackermann (Niemcy) kombinacja norweska 225
4. Mathias Fredriksson (Szwecja) biegi 71
5. Axel Teichmann (Niemcy) biegi 69
6. Matti Hautamaeki (Finlandia) skoki 68
7. Evi Sachenbacher (Niemcy) biegi 38
8. Kristina Smigun (Estonia) biegi 33
9. Rene Sommerfeldt (Niemcy) biegi 20
10. Felix Gottwald (Austria) kombinacja norweska 19


Adam Małysz zwycieżył także w sezonie 2000/01. Rok temu najlepszy był Sven Hannawald.

Forum Nordicum to organizacja skupiająca w swych szeregach dziennikarzy z całego świata zajmujących się narciarstwem klasycznym i biathlonem.

simimanka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5216) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Damian początkujący
  Należało się chłopakowi!

  I tak ma być!

 • Kibic początkujący
  !!!

  Chyba Niemcy nie wymyslili tej ankiety, bo jakby to oni zrobili to by Małysz i Hannawald byli pewnie egzekwo, albo Hanni by prowadzil

 • Jaala początkujący
  sprawiedliwość

  W zeszłym roku ten ranking wygrał Sven Hannawald, w tym roku dostrzezono zasługi naszego skoczka Adama Małysza. I bardzo dobrze!!! Świadczy to o obiektywizmie tego plebiscytu. :))) Pozdrawiam wszystkich :)

 • Elvis początkujący
  Respect

  No i dobrze! Dziwne by było gdyby zawodnik, któy w tym roku dwa razy został mistrzem świata i wygrał PŚ, nie wygrałby tego plebiscytu. Adam 4 Life

 • anonim
  SWEET ....

  Adamie gratuluję! zaslużyłeś jak nikt inny!

 • Aga początkujący
  Adam

  Gratuluję Adam , jesteś wielki !!!

 • anonim
  Matti 6!

  Matti był dopiero 6??!?!

 • anonim
  lol

  Malysz jest najlepszy a nie taki hanawald co pęka w końcówce sezonu. Wesołysz Swiąt życze wam wszystkim Mokrego jajka :D

 • anonim
  Adaś król !

  No, nasz Adaś to jest ktoś, nie ma co ! Ja go cły czas wysławiam ! PS: Czemu wy obrażacie Svena ? Przecież formy nie stracił ! Odwalcie się od niego ! Jesteście bardzo niesportowi, i Adaś też to mówił !

 • anonim

  no to serdeczne gratulacje Adaś!

  Wszystkiego najlepszego wraz z nadchodzącymi Świętami, mokrego Dyngusa, bogatego Zajca i naturalnie smacznego jajeczka
  Redakcji i wszystkim Kibicom odwiedzającym Skijumping :)

 • anonim
  Gratuluję Adam

  Gratulację Adam należało ci się jak nikomu innemu

 • Pawlo początkujący
  Malysz

  Hanawald-amator jakis
  Hltameaki-koniec sezonu lepszy [planica]-231m mowi za siebie
  Malysz-samo nazwisko nic dodac nic ujac

 • anonim
  ---> Biały

  Hanni pękł na koniec sezonu? Może ...nie miał siły...ale jak ma skakać ktoś, kto nie miał prawie żadnego przygotowania do sezonu?!
  To tylko świadczy o tym jak wielkim jest skoczkiem!!!
  I pamiętaj: W Planicy Adam był 2 i 4, a Sven 4 i 2....interesting....
  A Adasiowi gratuluję bardzo serdecznie...jak prawdziwemu kibicowi przystało!!! ;)

 • anonim
  czwarty puchar tuz tuz

  Adas rok temu tez uwazałam ze powinienes byc 1 ale coz, wybrano Svena. jednak w tym roku byłes juz zdecydowanie najlepszy(dla mnie zawsze jestes) tak trzymac.Szykuj miejsce na czwarty puchar...

 • anonim
  Małysz

  Bardzo go lubie i szukam o nim inf.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).