PK w Velenje: Primoż Pikl zwycięzcą, bez Polaków w "30"!

Primoz Pikl wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Velenje. Drugie miejsce wywalczył jego kolega z drużyna, Robert Hrgota a trzeci był Czech Lukas Hlava. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo i żaden z naszych reprezetantów nie zdołał awansować do finału.

Po pierwszej serii prowadził Primoz Pikl, natomiast drugi w klasyfikacji Robert Hrgota tracił do lidera zaledwie 1,5 punktu. Na półmetku zawodów trzecie miejce nieoczekiwanie zajmował Austriak Manuel Poppinger.

W finale swoje miejsca utrzymali Primoz Pikl i Robert Hrgota, natomiast na ostatnim stopniu podium ostatecznie stanął Czech Lukas Hlava.

Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Żaden z naszych reprezentatów nie dostał się do finału. Najbliżej awansu był Łukasz Rutkowski, który skokiem na 81,5 metra zajął 31. miejsce. Maciej Kot lądował na 80 metrze i ukończył zmagania na 36. pozycji. Tuż za nim znalazł się Marcin Bachleda (80,5 m). Natomiast Stefan Hula został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Velenje już jutro. Zapraszamy do relacji z tych zawodów na łamy Skijumping.pl

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »