Strona główna • Juniorzy

Frantisek Holik i Michał Milczanowski z pucharem Crunchips

Sobota była pierwszym dniem zakopiańskich zawodów o Wielki Puchar Crunchips. Rywalizację stoczyli ze sobą skoczkowie z kategorii wiekowych junior E i junior D, wśród których najlepsi okazali się: Frantisek Holik i Michał Milczanowski.

Frantisek Holik, zwycięzca wśród juniorów E, uzyskał odległości 29,5 m i 30,5 m. Drugie miejsce zajął Rumun Eduard Torok, z wynikami 30 m i 30,5 m, a trzecie - Daniel Holub (30,5 m i 30,5 m). Najlepszy z Polaków, Bartek Jarząbek, ukończył zawody tuż za podium, na czwartym miejscu (30 m i 30,5 m). W konkursie wystartowały dwie nasze zawodniczki: Asia Szwab (19.) i Maja Stachowska (29.), a także reprezentantki Rumunii, z których najlepsza, Dana Haralambie, zajęła 12. lokatę.

W grupie juniorów D triumfował Michał Milczanowski z ZTS Zakucie Zagórz, uzyskując w swoich skokach dwukrotnie odległość 33,5 m. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Bachleda Szeliga (33 m i 33 m), a na trzecim - Tomas Portyk (32 m i 32,5 m). Skacząca w tej grupie Magda Pałasz zajęła 48. lokatę.

W niedzielę odbędą się zawody dla starszych grup wiekowych.