PK w Sapporo: Vegard Sklett triumfuje w Japonii

W drugim konkursie w ramach Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanym tym razem na skoczni HS134 w Sapporo, triumfował Norweg Vegard Sklett, który wyprzedził reprezentantów Niemiec - Christiana Ulmera oraz Maximiliana Mechlera. Najlepszy z Polaków, Andrzej Zapotoczny, zakończył zmagania na miejscu 9.

Norweg Vegard Sklett w pierszym punktowanym skoku uzyskał 115 metrów i na półmetku zmagań zajmował 3. miejsce, jednak drugi skok w jego wykonaniu na odległość 137 metrów zapewnił mu zwycięstwo w dzisiejszym konkursie. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Christian Ulmer za skoki na odległość 113 i 130 metrów. Na ostatnim stopniu podium stanął jego reprezentacyjny kolega Maximilian Mechler (108,5 i 133,5 m).

Najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Zapotoczny, który za skoki na odległość 108 i 126,5 metra został sklasyfikowany na 9. miejscu. W finale wystąpili także Dawid Kubacki (miejsce 18. za skoki na odległość 106,5 i 112 metrów), oraz Klemens Murańka (miejsce 30. za skoki na odległość 96,5 i 99,5 metrów). Do drugiej serii nie awansował Krzysztof Miętus, który w pierwszej serii lądował zaledwie na 86,5 metrze.

W konkursie z powodzeniem startowali japońscy "weterani" skoków narciarskich - 39 letni Takanobu Okabe zajął 5. miejsce, natomiast 34 letni Kazuyoshi Funaki, który prowadził nawet na półmetku zawodów, ostatecznie był 10. W zawodach wystąpiło zaledwie 39 skoczków.

Kolejny, ostatni już konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kraju Kwitnącej Wiśni odbędzie się w niedzielę na skoczni HS134 w Sapporo.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »