IX Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Śląsk-Beskidy 2009 otwarty!

 • 2009-02-16 02:42
Flaga olimpijskaFlaga olimpijska
Reprezentacja Polski na EYOFReprezentacja Polski na EYOF
Ślubowanie olimpijskieŚlubowanie olimpijskie
ong>W niedzielny wieczór, na estradzie Skalite w Szczyrku odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Śląsk-Beskidy 2009.

Otwarcie przeprowadzono zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia wszystkich reprezentacji, począwszy od Grecji, a skończywszy na Polsce - gospodarzu imprezy. Wciągnięto flagi: polską, unijną oraz olimpijską. W imieniu zawodników uroczyste ślubowanie złożyła biegaczka Magdalena Kozielska, a w imieniu sędziów - Marek Tucznio.

"Mam nadzieję, że będzie to prawdziwe święto młodzieży Europy." - mówił przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - Tadeusz Pilarz. W imieniu Europejskiego Komitetu Olimpijskiego głos zabrał jego prezydent, Patrick Hickey: "Życzę Wam, aby większość z Was reprezentowała swoje kraje na igrzyskach olimpijskich."

Najważniejszym momentem ceremonii było zapalenie znicza olimpijskiego. Zaszczyt ten przypadł w udziale Piotrowi Fijasowi - zasłużonemu olimpijczykowi z Beskidów.

Nie zabrakło również akcentu rozrywkowego - sportowców rozgrzewał zespół Golec uOrkiestra, który swoimi przebojami wywołał prawdziwą euforię wśród zgromadzonej młodzieży. Tańcom i pląsom nie było końca - wszyscy, bez względu na narodowość, świetnie wspólnie się bawili.

Festiwal trwa. Teraz nadszedł czas na sportową rywalizację. Pierwsze konkurencje już w poniedziałek 16. lutego.
Barbara Niewiadomska, źródło: AK-Pol

oglądalność: (7016) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  informacja

  konkursy odbędą się w miarę możliwości. Są ogromne problemy z transportem i komunikacją. Śnieg sparaliżował trasy dojazdowe i obiekty sportowe. Organizatorzy robią wszystko , aby dyscypliny odbyły się planowo.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).