PŚ w Vikersund: Evensen wygrywa kwalifikacje, Olli najdalej!

• 2009-03-15 14:25
Kwalifikacje do finałowego konkursu Turnieju Nordyckiego na skoczni mamuciej w Vikersund (HS207) wygrał Johan Remen Evensen. Norweg poszybował na odległość 202,5 metra, za co otrzymał notę 197 punktów.

Drugie miejsce ze stratą ponad 15 punktów zajął Michael Neumayer, który skoczył 197 metrów. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Martin Koch, Austriak osiągnął 190,5 metra.

W czołówce znaleźli się także Roar Ljoekelsoey (187,5 metra), Simon Erik (188 metrów) oraz Noriaki Kasai (185,5 metra).

W pierwszej serii zobaczymy dwóch Polaków, Adama Małysza (21. miejsce), który w kwalifikacjach uzyskał 170 metrów oraz Stefana Hulę (23. miejsce) - 178,5 metra. Niestety awansu nie wywalczyli Kamil Stoch (156,5 metra) i Łukasz Rutkowski (155,5 metra).

Wśród zawodników z czołowej "10" klasyfikacji Pucharu Świata najlepszą odległość uzyskał Harri Olli, rekordzista skoczni w Vikersund poszybował na 206,5 metra. 198,5 metra osiągnął Gregor Schlierenzauer, a 194,5 metra skoczył Wolfgang Loitzl.

Wszyscy zawodnicy, oprócz Gregora Schlierenzauera (belka 5), startowali z belki numer 6.

Początek pierwszej serii o 13:45, tranmisję "na żywo" można oglądać na antenie TVP1 i Eurosport.