David Jiroutek nowym trenerem czeskiej kadry A

 • 2009-05-06 19:21

Czeski Związek Narciarski ogłosił nazwisko nowego trenera kadry A. Został nim zgodnie z oczekiwaniami David Jiroutek.

Trener z Harrachova, który w zeszłym roku prowadził kadrę B, po siedmiu latach ponownie poprowadzi kadrę narodową Czechów. Rozważano również kandydaturę zagranicznego szkoleniowca jednak, jak poinformował Leos Skoda, ostatecznie zrezygnowano z niej.

Jirotek ma przygotować Czechów do Igrrzysk Olimpijskich w Vancouver, po czym kontrakt może zostać przedłużony na kolejne sezony.

Początkowo rozważano również kandydatury Jakuba Jiroutka oraz Jarosława Sakali, jednak ten pierwszy przyjął propozycję Włochów, a drugi poprowadzi czeską reprezentację skoczkiń.

Według nieoficjalnych informacji Czeski Związek Narciarski prowadził także rozmowy z Matjazem Zupanem, który w przeszłości prowadził już czeską kadrę B, ale ten postanowił jednak pozostać na stanowisku głównego trenera Słoweńców.

"Będę kontynuował pracę, którą w zeszłym sezonie rozpocząłem z kadrą B" - powiedział dziś Jiroutek w rozmowie z CTK.

Pod okiem Davida Jiroutka w zeszłym sezonie nieoficjalnie trenowali niemal wszyscy zawodnicy czeskiej kadry A, za wyjątkiem Romana Koudelki.

"Znam Romana, więc moja praca z kadrą A nie będzie niczym nowym. Inne będzie tylko czasowe rozłożenie treningów ze względu na inne terminy zawodów" - stwierdził nowy szkoleniowiec czeskiej kadry A.

Jiroutek chciałby w swojej pracy wykorzystać sprawdzone metody treningowe Zupana jak i te Richarda Schallerta.

"Do metod tych dwóch szkoleniowców dołączę swoje sprawdzone metody i spróbuję je jakoś połączyć. Chcę wziąć od każdego to, co najlepsze" - planuje Jiroutek.

Jego asystentem będzie fizjoterapeuta Daniel Svec. Kadrę B poprowadzi Radek Zidek.

Były zwycięzca PŚ - Jakub Janda - będzie formalnie członkiem kadry A, ale trenować ma ze Słoweńcem Vasją Bajcem, który w przeszłości poprowadził go do największych sukcesów. Janda z Bajcem trenował już indywidualnie w minionym sezonie.

"Jestem w stałym kontakcie z Vasją Bajcem, więc nie będzie to żaden problem. Chciałbym, aby i reszta kadry zbliżyła się wynikami do poziomu Koudelki i Jandy. W zeszłym roku duży postęp zrobił Lukas Hlava, lepsze wyniki powinni zacząć osiągać również Vaculik i Cikl. Mamy maksymalnie 10 zawodników, z których możemy wybierać. Musimy z nimi pracować tak, aby częściej punktowali w PŚ"- zakończył nowy trener.


Tadeusz Mieczyński, źródło: sport.cz
oglądalność: (7279) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andbal profesor
  ubiegły sezon

  W chwili obecnej ranking WRL i CRL pokazuje jak w ubiegłym sezonie obejmującym lato i zimę zdobywali punkty poszczególni zawodnicy.
  I tak reprezentacja Czech główny nacisk połozyła na PK i LPK "odpuszcając" zawody LGP i PŚ.
  Teraz w WRL klasyfikowanych jest 7 zawodników i w CRL 10 ciu. Lecz w czołowej 55tce WRL znajduje się tylko dwóch (limit 4) lecz w 50tce CRL 6 (lmit 6). Ponieważ tylko 1 (Koudelka) nie zdobywał (bo nie startował) punktów w PK zaś pozostali zdobywający punkty I ligi zdobywali też II ligi to wynika iż punktujących w obu ligach było 11 stu.
  W przypadku naszej reprezentacji w WRL jest 9ciu zawodników (6 w 55tce) i 14stu w CRL (3 w 50tce). Podobnie jak u Czechów tylko 1 (Małysz) nie startował w II lidze zatem punktujących w obu ligach było 15 stu. Kadra A i B obejmowała 8+10=18 plus Sliż punktująy z poza razem 19 stu.

 • anonim

  Jesli komuś te składy są aż tak dobrze znane to niech je poda, a nie ściemnia:) i snuje znowu różne teorie.

  Podajcie w końcu te składy naszych kadr, bo ludzie fiksują tu:)

 • TAMM profesor
  @nieznany (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Może i są znane.
  Ale czekam na oficjalny skład naszych kadr.

 • nieznany początkujący
  @TAMM

  Ale te składy sa dawno znane ;)
  I ten Toncio jako skoczek lub trener byłby jedynym zaskoczeniem ;)

 • TAMM profesor
  @nieznany (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Nie chcą aby ktoś miał wgląd.
  Sami powiadomią z opóźnieniem. ;)

 • nieznany początkujący
  @TAMM

  Heheh Tajner kompletnie świruje. Czyżby do kadry Toncia dołączył i chce to jak najdłużej w tajemnicy utrzymać ;)

 • TAMM profesor

  PZN nie chce się podzielić składem kadr.
  Przy kadrze A i kadrze młodzieżowej wyświetla się komunikat: "Strona dostępna tylko dla wybranych użytkowników."
  I trzeba się zalogować.

 • TAMM profesor
  @aś

  PZN się nie spieszy z podaniem oficjalnych kadr.

 • anonim

  A o naszej kadrze, ani widu ani słychu...

 • TAMM profesor
  @Bobik

  Jakie dno?

 • TAMM profesor
  @Fanka

  Dobrze by było jakby Janda wrócił.
  Dobry zawodnik.
  Fantastyczny stylista. ;)
  No i dołączyłby do grupy "starych lisów". ;)

 • anonim

  @Ojciec Marek: Of this news of course ;-)

 • anonim

  @English

  The most important informations about what?

 • anonim

  teraz to juz calkowite dno

 • kamka początkujący

  Wiemy , wiemy

 • anonim

  Hello Polish skijumping fans

  can someone give me the most important information in English? It would be reaaaaaally nice of you!

 • anonim

  Naszych zawodników też stać na medal ,
  i mam nadzieję, że tak jak pokazali w minionym sezonie, w przyszłym pokażą lwi pazur:)
  Widzę, że większość czołowych zawodników trenuje oddzielnie i to się sprawdza bo zarówno jeden i drudzy osiągają niezłe wyniki, jestem przekonana, że Jakub Janda powróci do bardzo dobrego skakania.
  Coś mi się wydaje, że w przyszłym sezonie młodzi dostaną popalić od tych starszych.

 • TAMM profesor
  @nieznany (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Wiem.
  Czytałem.
  Jak się wszyscy podciągną, to może coś ugrają. ;)

 • nieznany początkujący

  Richard Schlallert (były trener) mówi, że ich stać na medal

 • TAMM profesor

  Ciekawe czy uda im się zdobyć medal na IO. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).